‘Kanye West, Kim Kardashian’ın müstehcen görüntülerini çalışanlarına gösterdi’

Milliyet.com.tr
Adını mahkeme kararıyla resmen ‘Ye’ olarak değiştiren ve son dönemde davranışlarıyla gündemden düşmeyen Kanye West (45), geçtiğimiz aylarda eski eşi ve çocuklarının annesi Kim Kardashian (41), evlilik sözleşmelerine bağlı kalarak; 2 Mart’ta boşanmıştı. Los Angeles Yüksek Mahkemesi, Kardashian’ın bekar ilan edilme talebini yasal olarak kabul ederken, West’in itirazını dikkate almamıştı. İkilinin, dört çocuğunun velayeti ve mal paylaşımı konusu ise henüz netleşmemişti.

YAHUDİ KARŞITI SÖYLEMLERİ NEDENİYLE İŞBİRLİKLERİNİ KAYBETTİ

Geçtiğimiz haftalarda ise Fransa’daki Paris Moda Haftası’nda, üzerinde “Beyazların hayatı önemlidir” yazan bir gömlek giydiği için ağır eleştiriler alan Kanye West’in Twitter ve Instagram hesapları, Yahudi karşıtı paylaşımlar yapması nedeniyle kilitlenmişti. Ünlü rapçi, sosyal medyada “Bu gece biraz uykum var ama uyandığımda Yahudiler için ölüm riskini 3’e çıkaracağım (ulusal güvenlik tehdidinin yoğunluğunu gösteren 5 seviyeyi kast ediyor). İşin garibi, Yahudi karşıtı olamam çünkü siyahiler de aslında Yahudi’dir. Benimle oyun oynadınız ve gündeminize karşı gelen herkesi karalamaya çalıştınız” ifadelerini kullanmıştı.

Yahudiler ve siyahiler ilgili nefret söylemine varan ifadeleri sonrası tüm dünyada bilinen büyük markalar rapçiyle milyon dolarlık işbirliklerini sonlandırmıştı. Menajerlik ajansı da rapçiyle çalışmayı bırakmıştı.

‘Bir günde 2 milyar dolar kaybettim ve hâlâ hayattayım!’

‘ESKİ EŞİNİN MÜSTEHCEN GÖRÜNTÜLERİNİ GÖSTERDİ’ İDDİASI

Ünlü bir markanın Yahudi karşıtı söylemleri nedeniyle Kanye West ile bağlarını koparmasının ardından, eski çalışanları rapçinin ‘yıldırma taktiği’ olarak kendilerine yetişkin içerikli filmler ve eski eşi Kim Kardashian’ın müstehcen görüntülerini gösterdiğini iddia etti.

Rolling Stone’da yayınlanan bir habere göre; genç bir çalışan, West’in 2018’deki bir iş görüşmesi sırasında kendisine 41 yaşındaki reality şov yıldızının özel bir fotoğrafını gösterdiğini anlattı. İsmi paylaşılmayan kişi, 45 yaşındaki rapçinin telefonundan Kardashian’a ait bir görüntüyü açıp; “Karım bana bunu gönderdi” dediğini ileri sürdü.

“GİZLİ TUTULMASI GEREKEN ŞEYLER HAKKINDA KONUŞMAKTAN ÇEKİNMİYOR”

Başka bir eski çalışan ise, ünlü ismin eski eşi Kim Kardashian’ın müstehcen bir videosunu ekibine gösterdiğini belirtti. Pagesix’te yer alan habere göre; West’in, Kardashian’ın fotoğraflarını göstermesi sorulduğunda, üçüncü bir kişi de bu iddiaları doğruladı ve rapçinin, müstehcen görüntüler göstermekten ya da özel tutulması gereken durumlar hakkında konuşmaktan çekinmediğini’ söyledi.

“İNSANLARIN SINIRLARINI TEST ETMEK İÇİN BİR TAKTİK”

Eski çalışanlar ayrıca, West’in kendi seks kasetleri de dahil olmak üzere sürekli olarak yetişkin içerikli görüntüler ve videolar gösterdiğini iddia etti. Bir kişi, West’in bu tarz görüntülerle özellikle kadın çalışanları rahatsız ettiğini öne sürerken; başka bir kişi de, “Bunun bir insanı çökertmek ve ona sarsılmaz bağlılıklarını sağlamak, insanların sınırlarını test etmek ve yok etmek için bir taktik olduğunu hissediyorum” dedi.

Kim Kardashian ve ailesini hedef aldı
PaYLaŞşşş