Kanye West, Johnny Depp’in avukatı Camille Vasquez ile çalışacak!

Johnny Depp’in 2011 yılında birlikte rol aldıkları ‘The Rum Diary’ filminin setinde aşk yaşamaya başladığı ve 2015’te dünyaevine girerek, 2017’de olayı bir şekilde boşandığı Amber Heard ile birbirlerine karşı açtıkları milyon dolarlık davalarda 1 Haziran günü karara varıldı.

TAZMİNAT ÖDEYECEK

Amber Heard’ün, aktöre karşı açtığı iftira davasını kaybettikten sonra, 10 milyon dolar cezai tazminata ek olarak, Depp’in zararlarını karşılamak için de ekstra 5 milyon dolar telafi edici tazminat ödemesi gerektiğine karar verildi; ancak sonrasında bu rakam 5 milyondan Virgina eyaletinin bu tür tazminatlar için sınırı olan 350 bine düşürüldü.

Jüri ayrıca, Herad’ün de Johnny Depp’in avukatı üzerinden iftiraya uğradığına ilişkin suçlamalarından birini kabul ederek, Depp’in aktrise 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi. Depp ve Heard, bu karara karşı karşılıklı olarak temyiz başvurusunda bulundu.

EN ÇOK KONUŞULAN İSİMLERDEN BİRİ

38 yaşındaki Camille Vasquez ise, Depp’in eski eşi Amber Heard’e açtığı davayı kazanmasına yardım eden avukatlarından biri olarak, herkesin bildiği ve Hollywood’da en çok konuşulan isimlerden biri haline geldi.

Johnny Depp’in avukatı Camille Vasquez, uçakta düşen yolcunun yardımına koştu!

KANYE WEST İÇİN ÇALIŞACAK

Tüm bunların ardından ünlü rapçi Kanye West’in, adı Johnny Depp ile aşk dedikodularına karışan ancak sonrasında bu dedikoduların asılsız olduğu anlaşılan avukat Camille Vasquez’i tuttuğu iddia edildi. TMZ’ye göre, Vasquez ve bağlı olduğu firması Brown Rudnick, 45 yaşındaki rapçi için sözleşmeleri ve anlaşmaları da dahil tüm iş konularını denetleyecek.

New York Post’ta yer alan habere göre; West’in tartışma yaratan ‘Beyazların Hayatı Önemlidir’ yazılı tişörtü ve yahudi karşıtı paylaşımları nedeniyle ünlü markalarla olan iş ortaklıklarının çoğunu kaybetmeye başladığı bu dönemde, Vasquez’in danışmanlığına ihtiyacı olacak gibi görünüyor.

NE OLMUŞTU?

NBC News’un haberine göre; Instagram’ın sahibi olan sosyal medya şirketi Meta, rapçi Sean ‘Diddy’ Combs’un Yahudi halkı tarafından kontrol edildiğini öne sürdüğü bir gönderisi nedeniyle Kanye West’in Instagram hesabını kısıtlamıştı. West, Twitter’da ise “Bu gece biraz uykum var ama uyandığımda Yahudiler için ölüm riskini 3’e çıkaracağım (ulusal güvenlik tehdidinin yoğunluğunu gösteren 5 seviyeyi kast ediyor). İşin garibi, ben aslında Yahudi karşıtı olamam çünkü siyahiler de aslında Yahudi’dir. Sizler benimle oyun oynadınız ve gündeminize karşı gelen herkesi karalamaya çalıştınız” ifadelerini kullanmıştı.

Bunun üzerine Twitter, West’in nefret söylemine karşı politikalarını ihlal ettiği gerekçesiyle bir süreliğine hesabının bloke olduğunu açıklamıştı. Twitter’da 31 milyon, Instagram’daysa 18 milyon takipçisi olan West’in geniş kitlesine kışkırtıcı ve Yahudi karşıtı açıklamalar yapması tepki toplarken; daha sonra rapçinin hesapları tekrar açılmıştı.

TRUMP DESTEKÇİLERİ ARASINDA POPÜLER

Yaşananların ardından Parler adlı sosyal ağ, West’in; ABD’de Trump destekçileri, komplo teorisyenleri ve aşırı sağcılar arasında popüler olan platformu satın alması için bir anlaşma yaptığını duyurmuştu. DailyMail’de yer alan habere göre Parler tarafından yayınlanan bir açıklamada milyarder sanatçı; “Muhafazakar görüşlerin tartışmalı olarak görüldüğü bir dünyada, kendimizi özgürce ifade etme hakkımız olduğundan emin olmalıyız” demişti.

Politico haber sitesine göre; şiddete teşvik ettiği düşünülen tweet’leri nedeniyle Twitter’dan kalıcı olarak men edilen eski ABD başkanı Donald Trump; Parler’ı satın alması hakkında West ile konuştuğu ve ikilinin birlikte akşam yemeği yemeyi düşündüğü ortaya atılmıştı.

Kanye West çocuklarının okulunu paylaştı, güvenlik için Kim Kardashian ödeme yaptı!
PaYLaŞşşş