Kanye West: Bir günde 2 milyar dolar kaybettim ve hâlâ hayattayım!

Milliyet.com.tr
Geçtiğimiz haftalarda Fransa’daki Paris Moda Haftası’nda, üzerinde “Beyazların hayatı önemlidir” yazan bir gömlek giydiği için ağır eleştiriler alan Kanye West’in Twitter ve Instagram hesapları, Yahudi karşıtı paylaşımlar yapması nedeniyle kilitlenmişti.Ünlü rapçi, sosyal medyada “Bu gece biraz uykum var ama uyandığımda Yahudiler için ölüm riskini 3’e çıkaracağım (ulusal güvenlik tehdidinin yoğunluğunu gösteren 5 seviyeyi kast ediyor). İşin garibi, Yahudi karşıtı olamam çünkü siyahiler de aslında Yahudi’dir. Benimle oyun oynadınız ve gündeminize karşı gelen herkesi karalamaya çalıştınız” ifadelerini kullanmıştı.

HESABI BLOKE OLDU

Bunun üzerine Twitter, rapçinin nefret söylemine karşı politikalarını ihlal ettiği gerekçesiyle bir süreliğine hesabının bloke olduğunu açıklamıştı. Twitter’da 31 milyon, Instagram’da ise 18 milyon takipçisi olan West’in, geniş kitlesine kışkırtıcı ve Yahudi karşıtı açıklamalar yapması tepki toplarken; daha sonra ünlü rapçinin hesapları tekrar açılmıştı.

“SEN BENİM DOSTUMDUN”

Twitter’ı almak için harekete geçen Tesla’nın CEO’su milyarder Elon Musk, bunun ardından Twitter’da West’e “Tekrar hoş geldin” mesajı yayınlamıştı. West ise Meta’nın sahibi Mark Zuckerberg ile çektirdiği bir fotoğrafı paylaşarak, “Beni Instagram’dan nasıl attın? Sen benim dostumdun” diye yazmıştı.

BİNAYA DAVETSİZ GİRDİ

Rapçi Kanye West, son olarak spor giyim markası Skechers’ın Los Angeles’taki kurumsal binasına davetsiz bir şekilde gitti. Şirket, West’in izin almadan görüntü aldığını belirterek, “West ile çalışma niyetimiz yoktur” açıklamasını yaptı, rapçi ve yanındaki kişinin kısa bir konuşma sonrası binadan çıkarıldığını belirtti.

Kanye West çocuklarının okulunu paylaştı, güvenlik için Kim Kardashian ödeme yaptı!

“BÖLÜCÜ YORUMLARINI KINIYORUZ”

Spor giyim firması, “West’in son zamanlarda yaptığı bölücü yorumları kınıyor ve anti semitizm ve herhangi bir nefret söylemini tolere etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

“PARA BENİM KİŞİLİĞİM DEĞİL”

West, nefret söylemleri nedeniyle markalara West’le işbirliklerini sonlandırmaları yönünde çağrı yapan eğlence ve medya ajansı Endeavor CEO’su Ari Emmanuel’a yazdı. Ünlü rapçi, “Ari Emmanuel, bir günde 2 milyar dolar kaybettim ve hala hayattayım” dedi. West, “Bu sevgi söylemi. Seni hala seviyorum. Tanrı hala seni seviyor. Para benim kişiliğim değil. Halk benim kişiliğim” diye devam etti.

West’in son haftalarda Yahudiler ve siyahiler ilgili nefret söylemine varan ifadeleri sonrası dünyaca ünlü büyük markalar rapçiyle milyon dolarlık işbirliklerini sonlandırmıştı. West’in menajerlik ajansı rapçiyle çalışmayı bırakmıştı.

Kanye West’in paylaşımları gündem oldu!
PaYLaŞşşş