Kanlı para oyunu nedir, yasaklandı mı? Birçok tehlikeyi beraberinde getiriyor!

Kanlı para oyunu nedir, yasaklandı mı? Birçok tehlikeyi beraberinde getiriyor!

Özellikle okullarda ve küçük yaşta öğrenciler arasında yaygın olan oyun tam olarak tehlike saçıyor. Hem açılan yaralarda enfeksiyon riski doğuyor, hem kanlar birbirine temas ettiği için bulaşıcı hastalıklar kişiden kişiye geçiş yapıyor hem de tetanoz riski ortaya çıkıyor. Peki, nedir bu oyun ve nasıl oynanıyor?

KANLI PARA OYUNU NEDİR, NASIL OYNANIR?

Demir para ile oynanan kanlı para oyunu paranın havaya atılıp elin ters kısmıyla tutulmasına dayanıyor. Atılan para parmakların arasında sıkıştırıldıktan sonra “kanlı para” denilerek masaya 3 kere sert bir şekilde yumruk vuruluyor. Oyunu oynayan kişiler parayı düşürdüğü takdirde cezalandırılıyor. Parayı düşüren kişi elini yumruk yaparak masaya dik olarak koyuyor ve karşısındaki kişi parayı eklem yerlerine vurarak yaralanmalara neden oluyor. Bu vuruşlarla birlikte ceza alan kişide elde kızarmalar, kanamalar ve kesikler meydana geliyor. Oyun, kaybeden kişinin elinden kan akana kadar devam ediyor.

KANLI PARA OYUNU YASAKLANDI MI?

Oyun okul yönetimleri ve öğretmenler tarafından yasaklansa da öğrenciler gizli şekilde oynayabiliyor. Bu nedenle tedbirlerin daha da artırılacağı söylenebilir.

PaYLaŞşşş