Johnny Depp sinemaya geri dönüyor! İşte ilk projesi

Birlikte rol aldıkları ‘The Rum Diary’ filminin setinde aşk yaşamaya başlayan Johnny Depp ve kendisinden 23 yaş küçük Amber Heard’ün ilişkileri önce nikah masasına, ardından da Hollywood’un en uzun süreli hukuk savaşına uzandı. 2017’de olaylı şekilde ayrılan çift, ilişkinin perde arkasına dair mesajların ve fotoğrafların ortaya döküldüğü mahkemede birbirini suçladı. Altı hafta boyunca tüm dünyanın gözünü çevirdiği davada karar, 1 Haziran’da çıktı.

MİLYONLARCA DOLAR TAZMİNAT ÖDEYECEK

Oy birliğiyle alınan kararda, Jüri Heard’ün eski eşi Depp’e iftira attığına ve Heard’ün Depp’e 10 milyon dolar cezai tazminata ek olarak, aktörü zararlarını karşılamak için de ekstra 5 milyon dolar telafi edici tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi. Ancak sonrasında bu rakam, 5 milyon dolardan Virgina eyaletinin bu tür tazminatlar için sınırı olan 350 bine düşürüldü.

Ayrıca jüri üyeleri, Heard’ün evliliğine ilişkin beyanlarına inanmadı ve iddialarının sadece Depp değil başkaca insanları da lekelediğine karar vererek, Heard’ün “kötü niyetle” hareket ettiğine hükmetti.

Jüri, Herad’ün de Depp’in avukatı üzerinden karalandığına ilişkin suçlamadan birini kabul ederek, Depp’in Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

Amber Heard, Avustralya’da hala soruşturma altında

HEARD GERİ ADIM ATMIYOR

Johnny Depp ve Amber Heard’ün avukatları, sona eren olaylı karalama davasının ardından aktrisin eski eşine borçlu olduğu tazminatın azaltılmasını sağlayabilecek anlaşmaya varamadılar. Bunun üzerine Heard, geçtiğimiz günlerde avukatlarının hazırladığı 43 sayfalık önerge ile kararın çekilmesi için mahkemeye başvuruda bulundu. New York Post’un haberine göre, önergede Depp’in sunduğu kanıtların, davayı sonlandırmak ve Heard’ü suçlu göstermek için yeterli olmadığı belirtildi.

Mahkemeye sunulan belgelerde, Depp’in karalama davası esnasında yalnızca iddialar üzerinden ilerlediği ortaya kondu. Heard’ün avukatları aynı zamanda 15 kişi jüri üyesinin yasal yollardan seçilmediğini de iddia etti.

DAVA SONRASI İLK PROJESİ

Eski eşi Amber Heard ile yaşadığı çalkantılı ilişkisi nedeniyle kariyerinde zor günler yaşayan ve şimdilerde itibarını geri kazanan Johnny Depp, hayatında yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor.

Karalama davası sürecinde Heard’ün iddialarının kariyerine zarar verdiğini ve Karayip Korsanları’ndaki rolünü bu nedenle kaybettiğini sık sık dile getiren oyuncu, yeni film projesiyle beyazperdeye dönüyor.

Johnny Depp’in avukatlarından açıklama!

‘La Favorite’ adlı filmde rol alacak olan Depp, Fransız Kralı XV. Louis’yi canlandıracak. ‘Polisse’ ve ‘Mon Roi’ gibi filmlerle bilinen Maiwenn Le Besco’nun yönetmen koltuğunda oturacağı film, Depp’in dava sonrası gelen ilk projesi olacak. 2023 yılında vizyona girmesi beklenen film aynı zamanda oyuncunun ilk Fransız yapımı olacak.

‘KARAYİP KORSANLARI’ SERİSİNE DÖNECEK Mİ?

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda Depp’in ‘Karayip Korsanları’ serisine geri döneceği iddiaları ortaya atılmıştı. Dailymail’in haberine göre Depp, 300 milyon dolarlık bir anlaşma ile seriye dönebileceği iddia edilmişti.

SÖZCÜSÜ AÇIKLADI

Bu iddiaların ardından, Johnny Depp’in sözcüsü Fox News Digital’e konuşarak, aktörün ‘Karayip Korsanları’ serisinde ‘Kaptan Jack Sparrow’ rolünü yeniden canlandırmak için herhangi bir görüşmede bulunmadığını söyledi.

Depp’in çapraz sorgusu sırasında Heard’ün avukatı Ben Rottenborn, ünlü isme “Disney size 300 milyon dolar ve bir milyon alpaka ile gelseydi bile, bu dünyadaki hiçbir şey geri dönüp Disney ile bir ‘Karayip Korsanları’ filminde çalışmanızı sağlayamazdı, değil mi?” diye sormuştu. Depp ise, avukatın sorusuna “Bu doğru” şeklinde yanıt vermişti.

Aktör, daha sonra kendi avukatı Camille Vasquez tarafından yapılan sorgulama sırasında Disney tarafından ihanete uğradığını hissettiğini söylemişti.

Winona Ryder’dan Johnny Depp itirafı!
PaYLaŞşşş