İsrailli bakana soğuk duş: Defol buradan!

7 Ekim tarihinden beri devam eden İsrail-Hamas savaşında şimdiye kadar yüzlerce sivil ve asker hayatını kaybetti. Ülkenin güneyin adeta işgal eden Hamas, İsrail ordusunun savaş ilan etmesiyle ele geçirdiği bölgeleri tek tek kaybetti. İsrail daha sonra Gazze’ye yönelik bombardımana başladı. Tel Aviv hükümeti bombardımanın yanı sıra Gazze’nin su ve elektrik kaynaklarını da kesti. Netanyahu hükümeti bu planla rehin alınan İsraillilerin ülkeye iade edileceğini düşünüyor.

İsrail’de çatışmalarda şimdiye kadar 1200 kişi öldü, 3000’den fazla insan yaralandı. Filistin tarafında ise bilanço daha ağır seyrediyor. Gazze’de bulunan muhabirler şehirdeki hastanelerde artık yer olmadığını söylüyor. Gazze Sağlık Bakanlığı İsrail saldırılarında ölü sayısının 1417’ye yükseldiğini bildirdi. Bölgedeki yaralı sayısı ise şimdilik 6268.

İsrail-Hamas savaşında İran’ın fırsatı! Yeni çatışmanın ayak sesleri

HASTANE ZİYARETİNDE SOĞUK DUŞ

Hamas’ın saldırısı sonrası yaralanan yüzlerce İsrailliyi, hükümet yetkilileri moral vermek için hastanede ziyaret etti. İsrail Çevre Koruma Bakanı Idit Silman ise bu ziyaretler sırasında tepkiyle karşılandı. Hastanede görevli bir doktor Silman’a ‘Defol buradan ülkeyi mahvettiniz’ diye bağırdı. Bakanın hastaneyi terk etmesine neden olan protesto, hükümetin son yıllarda ülkeye karşı yapılan en ciddi Hamas saldırısındaki başarısızlığına duyulan artan öfkeyi yansıtıyor.

Hamas’ın İsrail’i aldatma taktiği! Yetkili isim Rus televizyonuna konuştu

EKONOMİ BAKANINA DA AYNI TARİFE

İsrail Ekonomi ve Sanayi Bakanı Nir Barkat da Tel Aviv’deki Sheba Tıp Merkezi’ni ziyareti sırasında öfkeli protestocularla karşılaştı. Protestocular Barkat’a defalarca ‘Bizi neyle karşı karşıya bıraktığınızın farkında mısınız’ sorusunu sordu.

113 kişiyi öldüren ‘Hayalet’ konuştu: Günde 16 saat aynı pozisyondayım
Yasaklı silah devreye girdi! İsrail’de ‘Bunker Cluster’ skandalı
Mısır polisi iki İsrailli turisti öldürdü
PaYLaŞşşş