İŞKUR Yılbaşından önce çarşı ve mahalle bekçi alımı yapacak! Büyük bekçi alımı başladı! 18-55 yaş arası en az ilkokul mezunu!

Bekçi olarak çeşitli kurumlarda görev almak isteyenler, İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alımlarını takip ediyor. İŞKUR başta bekçi alımı olmak üzere hemen hemen her sektör için alımlara aracı olmaya devam ediyor. Gelen son habere göre kasım ayı büyük bekçi alımı başladı: Yılbaşı öncesi çarşı ve mahalle bekçi alımı yapılacak. 18-5 yaş arası yapılacak olan personel alımında alımları şu an için belirli illerde ve özel sektör için olacağı açıklandı.

İŞKUR üzerinden çarşı ve mahalle bekçi alım ilanı yayımlandı. Genel olarak başvuru şartları her ilan için geçerli olup, özel başvuru şartları ilanlara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Özel şartlar için ilinizdeki ilanları inceleyebilirsiniz.

BEKÇİ ALIM BAŞVURU ŞARTLARI

Aranan genel şartlar ise şöyle paylaşıldı:

T.C. Vatandaşı olmak,

İlköğretim, Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Fiziki şartlarda erkeklerde ve bayanlarda herhangi bir sıkıntı çıkartacak engele sahip olmaması (Engelli adaylar için gerekli şartlar ilan detaylarında belirtilmiştir)

Adayların sağlık yönetmeliği şartlarını taşımları, silah taşımaya engel bir durumun olmaması, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan ceza almamış olmaları.

Başvuruda bulunulacak il içerisinde ikamet ediyor olmak.

1iskurrr.jpg

 

PaYLaŞşşş