İphone 15 Pro ve Pro Max modellerinde ısınma sorunu

Wall Street Journal gazetesinin haberine göre Apple’ın online forumlarında ve sosyal medyada bu şikayetlerini dile getiren kullanıcılar, şarja takılı iken ısınmanın daha fazla olduğunu ifade etti.

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, sorunun kaynağına açıklık getirdi. iPhone 15 ve 15 Pro Max, TSMC’nin 3nm fabrikasyon sürecini temel alan Apple A17 Pro işlemciden güç alıyor. Isınma sorunları da, daha önce bu üretim süreci ile ilişkilendirildi. Ancak Kuo mevcut sorunun termal sistem tasarımı ve titanyum kaplamadan kaynaklı olduğunu öne sürdü. Ünlü analist, daha ince bir telefon lehine, ısının yayılabileceği alandan taviz verildiğini iddia ediyor. Kuo’ya göre bu da titanyumun iletkenliğiyle birleştiğinde daha kötü bir ısı yönetimine neden oluyor.

Apple İphone 15’i tanıttı! İşte İphone 15’in Türkiye fiyatı ve satışa çıkacağı tarih

İPHONE 15’TE USB-C ŞARJ TİTANYUM GÖVDE

Teknoloji devi iPhone’ların yannda ayrıca Apple Watch Series 9 ve Watch Ultra 2 saatlerini de tanıttı. En büyük yenilik şarj kablosunda oldu. Avrupa Birliği’nin üreticilere Aralık 2024’e kadar USB-C’ye geçme zorunluluğu getirmişti. Apple da yeni iPhone 15 modellerinde USB-C şarj kullanmaya başladı.

Apple, iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max modelinde titanyum kasa geldi. Yüzde 100 geri dönüşüm malzemeden üretilen bu iki model bugüne kadarki en hafif ve en dayanıklı iPhone modeli olarak nitelendiriliyor. Titanyum dizaynda beyaz, siyah, mavi ve “doğal” renk seçenekleri bulunuyor. Sol taraftaki eski zil düğmesi yerine “Action Button” eklenmiş. Bu yeni düğme varsayılan olarak zil sesi düğmesi işlevi görürken, aynı zamanda kısa yolları çalıştırılabiliyor, kamerayı açıp, el fenerini yakabiliyor. 48 megapixel, 5x telephoto zoom bulunan kamera ile film çekiminin bile mümkün olduğu belirtiliyor. Yeni A17 işlemci sayesinde de mobil oyun sektöründe de iddialı olacaklarını söylüyorlar. iPhone 15 Pro ABD’de 999 dolardan, iPhone 15 Pro Max ise 1,199 dolardan başlayan fiyatlarla satışta olacak. Türkiye’de iPhone 15 Pro, başlangıç fiyatı olan 64.999 TL, iPhone 15 Pro Max ise 76.999 TL başlangıç fiyatı ile 29 Eylül’den itibaren satışa sunulacak.”

PaYLaŞşşş