İnstagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim? 2023 Çalınan İnstagram Hesabını Geri Alma ve Hesap Kurtarma

Piyasaya sürüldüğü günden bu yana 1 milyarı aşkın kullanıcı sayısına ulaşan İnstagram’da adını sıkça duyduğumuz fenomen kişilerin sayısı da artmaya başladı. Yüksek takipçiye sahip kişilerin hesapları kötü niyetli kişilerin odağı haline geldi. Telefonlarda yer alan zararlı uygulamalar kullanıcıların İnstagram hesaplarının çalınmasına neden olabiliyor.

Çalınan İntagram hesabını geri alabilmek için yapılabilecek birkaç yöntem bulunuyor. Bunların en başında hesap kurtarma işlemi geliyor. Kişinin kullanıcı adı bağlı olduğu telefon numarası veya e-posta adresi ile hesap kurtarma işlemi kolayca yapılabiliyor.

İnstagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

Hesabınızın bir başkasının eline geçtiğini düşünüyorsanız hesabınızı güvene almak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Geri almaya çalıştığınız hesap türüne bağlı olarak, bu kurtarma adımlarından bazılarını kullanamayabilirsiniz ancak her birini denemenizi tavsiye ederiz.

Instagram’dan gelen bir mesaj olup olmadığını görmek için e-posta hesabınızı kontrol edin

security@mail.instagram.com’dan e-posta adresinizin değiştiğini bildiren bir e-posta aldıysanız mesajdabu değişikliği geri alın‘ı işaretleyerek değişikliği geri alabilirsiniz. Başka bilgiler de değiştirildiyse (ör. şifreniz) ve e-posta adresinizi eskisiyle değiştiremiyorsanız Instagram’dan bir giriş bağlantısı veya güvenlik kodu talep edin.

Instagram’dan bir giriş bağlantısı talep edin

Hesap doğrulaması için e-posta adresinize veya telefon numaranıza giriş bağlantısı gönderilmesini talep edin.

Giriş bağlantısı istemek için:

 • Giriş ekranındaGiriş yapmakla ilgili yardım al(Android) veyaŞifrenizi mi unuttunuz?(iPhone) seçeneğine dokunun.
 • Hesabınızla ilişkili kullanıcı adını, e-posta adresini veya telefon numarasını girin ve sonraİleri‘ye dokunun. Not: Hesabınızla ilişkili kullanıcı adını, e-posta adresini veya telefon numarasını bilmiyorsanızİleridüğmesinin altındakiDaha fazla yardıma mı ihtiyacın var?seçeneğine dokunun ve ekrandaki talimatları izleyin.
 • E-posta adresinizi veya telefon numaranızı seçin ve sonraGiriş bağlantısı gönder‘e dokunun.
 • Aldığınız e-posta veya kısa mesajdaki (SMS) giriş bağlantısına tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

Instagram’dan bir güvenlik kodu veya destek talep edin

Gönderilen giriş bağlantısıyla hesabınızı geri alamadıysanız İnstagram’dan destek talep edebilirsiniz.

Instagram’dan Android telefonlara destek talep etmek için;

 • Giriş ekranındaGiriş yapkısmı altındaGiriş yapmakla ilgili yardım alseçeneğine dokunun.
 • Hesabınızla ilişkili kullanıcı adını, e-posta adresini veya telefon numarasını girin veDaha fazla yardıma mı ihtiyacın var?seçeneğine dokunun. Birden fazla Instagram hesabınız varsa ilk olarak giriş yapma konusunda sorun yaşadığınız hesabı seçmeniz ve sonrasında talimatları izlemeniz gerekebilir.
 • Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?seçeneğine dokunun ve sonra ekrandaki talimatları izleyin.
 • E-posta adresinizi veya telefon numaranızı seçin veGüvenlik kodu gönder‘e dokunun.
 • Bir güvenlik kodu almazsanızGüvenlik kodu gönderkısmındaBu e-posta adresine veya telefon numarasına erişemiyorum‘a dokunun ve sonrasında ekrandaki talimatları izleyin.

Instagram’dan iPhone telefonlara destek talep etmek için;

 • Giriş bağlantısı ekranındaGiriş bağlantısı gönderkısmındaDaha fazla yardıma mı ihtiyacın var?seçeneğine dokunun. E-posta adresinizi veya telefon numaranızı seçin veGüvenlik kodu gönder‘e dokunun.
 • Bir güvenlik kodu almazsanızGüvenlik kodu gönderkısmındaBu e-posta adresine veya telefon numarasına erişemiyorum‘a dokunun ve sonrasında ekrandaki talimatları izleyin.

Yalnızca sizin erişebildiğiniz güvenli bir e-posta adresi girmeye dikkat edin. Talebinizi gönderdikten sonra sıradaki adımlar için Instagram’dan bir e-posta alacaksınız.

Çalınan İnstagram Hesabını Geri Alma2023

 • Kişinin fotoğraflarını içermeyen hesap için Meta’nın Destek Ekibi’nden bir otomatik yanıt e-postası almanız gerekir.
 • Kaydolduğunuz e-posta adresini veya telefon numarasını ve kaydolurken kullandığınız cihaz türünü belirterek kimliğinizi doğrulamaya yardımcı olun.
 • Hesap sahibinin fotoğraflarının yer aldığı bir hesap için destek talep ederseniz gerçek bir kişi olduğunuzu kanıtlamalısınız. Bunun için başınızı farklı yönlerde hareket ettirdiğinizbir selfi videosu çekmeniz gerekir.
 • Videoyu gönderdikten sonra, verilen e-posta adresine Instagram tarafından bir e-posta gönderilir.
 • Gönderilen videoda kimliğiniz onaylanmazsa tekrar inceleme için yeni bir video gönderebilirsiniz.

İnstagram Hesabını Güvende Tutma Yöntemleri

Hesabınızı güvende tutmak için yapabileceğiniz şeylerden bazıları şunlardır:

 • Güçlü bir şifre seçin. En az altı rakam, harf ve noktalama işaretinin (! ve & gibi) birleşimini kullanın. Şifreniz internette kullandığınız diğer şifrelerden farklı olmalıdır.
 • Özellikle Instagram’dan bu yönde bir mesaj görürseniz şifrenizi düzenli olarak değiştirin. Otomatik güvenlik kontrolleri esnasında Instagram bazen başka sitelerden çalınmış olan giriş bilgilerine ulaşabilir. Instagram’ın şifrenizin çalınmış olabileceğini tespit etmesi durumunda Instagram ve diğer sitelerdeki şifrelerinizi değiştirmeniz, hesabınızı güvende tutmanıza ve gelecekte hesabınızın bir başkasının eline geçmemesine yardımcı olur.
 • Şifrenizi tanımadığınız ve güvenmediğiniz birine asla vermeyin.
 • Ek bir hesap güvenliği önlemi olarak iki faktörlü kimlik doğrulamasını açın.
 • E-posta hesabınızın güvende olduğundan emin olun. E-postalarınızı okuyabilen bir kişinin Instagram hesabınıza da erişme ihtimali vardır. Tüm e-posta adreslerinizin şifrelerini değiştirin ve hepsinin birbirinden farklı olduğundan emin olun.
 • Başkalarıyla paylaştığınız bir bilgisayarı veya telefonu kullandıktan sonra Instagram’dan çıkış yapın. Tarayıcı penceresini kapatsanız bile oturumunuzdan çıkış yapılmayacağından, genel kullanıma açık bir bilgisayardan giriş yaparken “Beni hatırla” kutusunu işaretlemeyin.
 • Üçüncü taraf uygulamalarına izin verirken dikkatli olun.
İNSTAGRAM DONDURMA Linki 2022 – Instagram Hesap Dondurma (Geçici, kalıcı instagram nasıl dondurulur?)
Instagram Şifremi Unuttum diyorsanız Instagram Şifre Yenileme ve Değiştirme Linki
PaYLaŞşşş