Hülya Avşar’dan ‘Berlin in Berlin’ itirafı: O sahnede etrafımda üç kişi vardı

UMUT ÜNVER / MİLLİYET
Oyuncu ve şarkıcı kimliğiyle magazin gündeminden düşmeyen, yıllara meydan okuyan güzelliğiyle de her daim adından söz ettirmeyi başaran Hülya Avşar, ilk evliliğini 1979 yılında Mehmet Tecirli ile yapmıştı. Tecirli ile boşanan Avşar, Kaya Çilingiroğlu ile sekiz yıl evli kaldıktan sonra 2005 yılında boşanmıştı. Zaman zaman bir araya da gelen Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu, geçtiğimiz ay kızları Zehra’nın çocukluk arkadaşının düğününe katılmıştı.

Törende ailece poz veren ünlü isimlerden Avşar, düğün karesini; “Kızımın çocukluk arkadaşı, yani benim de kızım Melis’in düğünü. Garip bir duygu. Eyvah!” notuyla paylaşmıştı.

“GÜZELLİK ANNEDEN GÜLÜŞ BABADAN”

Kaya Çilingiroğlu da eski eşi ve kızı ile fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşıp takipçilerine; “Hangimize benziyor?” diye sormuştu. Çilingiroğlu’nun sorusuna takipçilerinden; “Güzellik anneden gülüş babadan”, “Size benziyor”, “Güzelliğin temeli anne”, “Aynı siz” gibi yanıtlar gelmişti.

DOĞUM GÜNÜNÜ AİLESİYLE KUTLADI

İki hafta önce 59 yaşına basan Hülya Avşar, doğum gününü eski eşi Kaya Çilingiroğlu, kızı Zehra, kız kardeşi Helin Avşar ile Tarabya’da bir mekanda kutlamıştı.

Neşesinin yerinde olduğu gözlenen sanatçı, “Ben hayatı 30’dan sonra anladım. Yaşlanmak güzel şey. Hayatın tadını şimdi çıkarıyorum. Bana geri dön deseler hayatta dönmem” sözleriyle espri yapmıştı.

Hülya Avşar: Eskiden güzel olmak önemliydi

“AĞIR ARABESK HAYRANIYIM”

Hülya Avşar geçtiğimiz gün Etiler’de spor merkezinden çıkarken görüntülendi. Muhabirlerin sorularını yanıtlayan Avşar “Yeni bir şarkı çıkarıyorum, senaryosunu bitirdim, klibi bir önceki şarkımda olduğu gibi yine ben çekeceğim, şimdilik detaylar bu şekilde. Yeni nesil şarkıcıları beğeniyorum, çok güzel şeyler yapıyorlar, bence Türk müziği her şeyi ile çok başarılı müzisyenleri barındırıyor. Rap dinlemeyi de seviyorum ama ben kesinlikle ağır Arabesk hayranıyım. Bir arabesk ve bir Rapçi ya da popçu sanatçının yan yana gelip düet yapmasının demode olduğunu düşünüyorum. Ama bir gün Arabesk şarkı kesinlikle çıkaracağım” dedi.

“KABUL ETME O ZAMAN”

Hülya Avşar son zamanlarda gündemi meşgul eden ‘Erkeğe göre oyuncu seçiliyor’ tartışması ile ilgili gelen sorulara, “Yani bazen erkeğe bazen de kadına göre seçilir, bir erkeğin yanına partner aranıyor ve partner kabul ederse oynuyor yani burada oynamayabilirsin senin tercihine kalmış bir durum, kabul etme o zaman” diyerek cevap verdi.

Hülya Avşar’dan ‘taciz’ açıklaması

“ÇOĞUNU TANIMIYORUM”

Yeni nesil oyunculara tavsiye veren sanatçı, “Çoğunu tanımıyorum, yani isimleri aklıma gelmiyor görünce ‘Aaaa o değil mi!’ diyorum. Önceden bize de oluyordu.Beni görüp ‘Türkan Şoray değil mi ?’ diye tepki veren oluyordu, o açıdan bu dönemler hep yaşanıyor, insanlar zorlu yollardan geçmeli, kolay yolu seçen çoğu zaman kaybeder” dedi.

“O İŞİN PATENTİ BENDE”

Genç oyuncu Hafsanur Sancaktutan’ın digital platformdaki bir dizide iddialı sahnesi çok konuşulmuştu. Yıllar önce ‘Berlin in Berlin’ filmindeki sahneye benzetildiğini hatırlatan muhabirlere Hülya Avşar, “Tanıyorum Hafsanur’u, izlemez miyim o sahneyi, o işin patenti bende (gülüyor). Ben onu 20 yıl önce yaptım bildiğiniz gibi ve gerçekten dünya sinemasında bile yeni yeni çekiliyor o sahneler. Yapan çoktur da görselleştiren az var işte” dedi.

“ASLINDA ÇEKİNMİŞTİM”

Hülya Avşar, sözlerine şöyle devam etti:

Alıntı Metni
PaYLaŞşşş