Hindistan’da felaket! Köprüye tutunarak hayatta kalmaya çalıştılar

Hindistan’daki köprü faciasında can kaybı artmaya devam ediyor. Çöken köprünün bulunduğu Gujarat eyaletinin Emniyet Genel Müdürü Ashish Bhatia yaptığı açıklamada, köprü faciasında hayatını kaybedenlerin sayısının 78’e yükseldiğini bildirdi. Ordunun da destek verdiği arama-kurtarma çalışmaları devam ederken, can kaybının artabileceği ifade edildi.

ÖLENLERİN ÇOĞU KADIN, ÇOCUK VE YAŞLI

Hindistan Halk Meclisi Üyesi Mohan Kundariya yaptığı açıklamada, hayatını kaybedenlerin çoğunluğunu çocuk, kadın ve yaşlıların oluşturduğunu belirtmişti. Gujarat İçişleri Bakanı Harsh Sanghavi ise, turistik bir yer olan asma köprüde çökme sırasında 150’den fazla kişinin olduğunu söylemiş, yerel basın ise, çökme anında köprüde tahminen 400’den fazla kişinin bulunduğu açıklamıştı.

KÖPRÜ ÜZERİNDEN YÜZLERCE KİŞİ VARKEN ÇÖKMÜŞTÜ

Gujarat eyaletinde yer alan Morbi kentindeki Machchhu Nehri üzerinde bulunan ve halk arasında Julto Pool olarak bilinen asma köprü, üzerinde yüzlerce kişinin bulunduğu sırada yerel saatle 18.30 sularında çökmüş ve onlarca kişi nehre düşmüştü. Yetkililer, kurbanların çoğunlukla köprüyü eğlence amacıyla ziyaret eden yerel halk olduğunu ifade etmişti.

KÖPRÜ 26 EKİM’DE YENİDEN AÇILMIŞTI

230 metre uzunluğundaki köprünün 19. yüzyılda İngiliz yönetimi sırasında inşa edildiği ve 6 aylık tadilatın ardından 26 Ekim’de yeniden kullanım açıldığı belirtildi.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir