Hilaria Baldwin: Yaşananlar hiç kimsenin hayal edemeyeceği bir trajedi!

Milliyet.com.tr
64 yaşındaki dünyaca ünlü aktör Alec Baldwin, 2021 yılının Ekim ayında yapımcısı ve oyuncusu olduğu ‘Rust’ filminin setinde ateşlediği bir silahla görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in ölümüne sebep olmuştu. Talihsiz olayın ardından soruşturma başlatılmış ve yaşananlar günlerce dünya gündeminde kalmıştı.

“TETİĞİ BEN ÇEKMEDİM”

Baldwin, soruşturmanın ardından Şubat ayında açılan davanın sanıklarından biri olmuştu. New Mexico’daki sette meydana gelen olay sonrası Baldwin, Aralık ayında ilk defa verdiği röportajda, ABC televizyonunda, Hutchins’i öldüren kurşunu kendisinin sıktığını kabul etmediğini belirtmiş, “Tetiği ben çekmedim. Asla kimseye silah doğrultup tetiği çekmem” demişti.

HUTCHINS’İN EŞİ DAVA AÇTI

Buna rağmen ‘Rust’ filminin senaryo danışmanı kasım ayında Baldwin’e tetiği kasti olarak çektiği iddiasıyla dava açmıştı. Baldwin’e son darbe Halyna Hutchins’in eşinden gelmişti. Ölen görüntü yönetmeninin eşi de ünlü oyuncuya dava açarak, aktörün ve set güvenliğinden sorumlu olan kişilerin görevlerini yapmadığı ve kazanın bu nedenle yaşandığını iddia etmişti.

“KORKUNÇ BİR KAZA OLDUĞUNA İNANIYORUZ”

Ancak beklenmedik bir gelişme yaşanmış ve ‘Rust’ filminin setinde hayatını kaybeden görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in ailesi, Alec Baldwin ve diğerlerine karşı açılan dava konusunda uzlaşmaya gitmişti. Hutchins’in dul eşi Matthew, açıklamasında; yaptıkları anlaşmaya göre filmde baş yapımcı olacağını ve kârın bir kısmını alacağını belirterek şunları eklemişti:

Alıntı Metni
‘Adını temize çıkarmaya çalışıyor’

AVUKATI AÇIKLAMA YAPTI

Baldwin’in avukatı Luke Nikas ise Page Six’e yaptığı açıklamada; “Bu zorlu süreç boyunca herkes, Halyna’nın oğlu için en iyisini yapma arzusunu sürdürdü. Bu trajik ve acılı durumun çözümünde emeği geçen herkese minnettarız” ifadelerini kullanmıştı. Baldwin de uzlaşma haberini aynı cümlelerle Instagram sayfasından duyurmuştu.

“KİMSE İYİ DEĞİL”

Tüm bunların ardından Alec Baldwin’in yedi çocuğunun annesi Hilaria Baldwin, Cuma günü Extra’da yayınlanan röportajın bir kısmında; ‘Rust’ film setindeki trajik olayın ardından kendisinin ve kocası Alec Baldwin’in ‘iyi olmadıklarını’ açıkça itiraf etti.

38 yaşındaki yoga eğitmeni, Baldwin ailesinin ölümle sonuçlanan set kazasıyla nasıl başa çıktığı sorulunca; gözyaşları içerisinde konuşarak şu ifadeleri kullandı:

Alıntı Metni
7’nci çocukları dünyaya gelen Alec Baldwin ve Hilaria Baldwin’den mutlu aile pozu
PaYLaŞşşş