‘Herkes aklını başına alsın’

Akşener’in konuşmasından öne çıkanlar özetle şöyle:

TESLİM OLMAYACAĞIZ: Dün olduğu gibi bugün de, aziz vatanımızın üzerindeki planlarını terör üzerinden uygulamaya çalışanlar şunu iyi bilsin ki; biz, devlet ve millet olarak bölücü terörle, 40 yıldır, sarsılmaz bir iradeyle mücadele ediyoruz. Değil 40, 140 yıl olsa da, teröre asla teslim olmayacağız.

İLK HATA SON HATADIR: Terörle mücadele, iktidarın milletimize verdiği sözün hakkını vermesi gereken alandır. İktidarın büyük ciddiyetle devleti idare etmesi, tehditleri ortadan kaldırması gerekir. Terörle mücadele yapılan ilk hata, son hatadır. İktidarın esas önceliği, terör eylemine daha yapılmadan engel olabilmektir. Devlet, teröristlerin ayakkabı numarasına kadar bilir. İktidarın görevi tek bir vatandaşın burnu kanamadan onları etkisiz hale getirmeyi çok daha iyi bilmektir.

SEYAHAT ELEŞTİRİSİ: Devlet geleneğimizde, ülkemize yönelik saldırıları, siyasete malzeme etmek yoktur. Bu sebeple; iktidardan, en az aziz ve cefakâr milletimiz kadar, dikkatli, sağduyulu ve aklı selim davranmasını beklemek en doğal hakkımızdır. Mesela; Sayın Erdoğan’ın, yurt dışı seyahatini iptal etmesini ya da en azından, milletçe yas tutarken, kendisini dans gösterisiyle karşılatmamasını beklemek en doğal hakkımızdır. Yayınlanan taziyeyi reddedip, terör saldırısından, ABD’yi sorumlu tutan İçişleri Bakanı’nın; grup konuşmasında, Amerika’yı müttefiklikten çıkartan, Cumhur İttifakı ortağının ve tüm bunlar olurken de ‘dostu’ Biden ile, Bali’de sohbete oturup, taziyeleri kabul eden Sayın Erdoğan’ın, kendi aralarında bir ortak anlayış ile hareket etmelerini beklemek de en doğal hakkımızdır.

SİRK YÖNETMİYORSUNUZ: Sayın Erdoğan ve arkadaşlarına seslenmek istiyorum; herkes aklını başına alsın. Sirk yönetmiyorsunuz, devlet yönetiyorsunuz, devlet. Bay Kriz, hamasi konuşmalarla, nutuklarla, bırakın sorunu çözmeyi, daha da büyüttüğünü görmelidir. Bay Kriz ve beceriksiz ekibi, artık bu işin ciddiyetini kavramalı ve ülkemizin geleceğine ipotek koyan bu sorunu bir an önce çözmelidir. Sandık geldiğinde milletimizden yetkiyi alıp, bu hayasızca akını durduracağız.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir