Hastanelerde yeni döneme geçildi! Herkesi ilgilendiriyor, artık böyle olacak!

Hastane ile yeni bir dönem başlıyor. Sağlık tesislerinde yeni güvenlik uygulamaları ortaya çıkıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından sağlık tesislerinin güvenliğini sağlamak için alınan önlemleri paylaşan bir açıklama yaptı. Bakan Koca, 24 hastanede yeni güvenlik önlemlerinin uygulandığını duyurdu. Hasta ve personelin güvenliğini tehlikeye atabilecek yasa dışı madde veya nesnelerin hastane içine girmesini önlemek için hastane kapılarında uygulanmaya başlanan sistemin görüntüleri de alındı. Aşağıda son dakika haberlerinin detayları yer almaktadır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ülke genelinde sağlık tesislerinde hızla yayılacak güvenli uygulamalar hakkında bilgi verdi. Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sağlık tesislerimizin güvenliğini sağlamak için giriş kapısından başlayarak çalışmalarımızı artık bitirmemiz gerekiyor. 24 ek hastanede geçiş kontrol sistemleri kuruldu ve yeni güvenlik uygulamaları başlatıldı. .Program.Sistem ülke geneline hızla yayılacak.” ifadesini kullandı.

HASTANE KAPILARINDA UYGULANMAYA BAŞLANDI

Kapı Güvenlik Sistemleri uygulaması, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmir Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere 24 hastanede başladı.

Kapı Güvenlik Sistemleri sayesinde hasta ve çalışan güvenliğini tehlikeye atabilecek yasadışı maddeler ya da cisimlerin hastaneye girişi engellenecek. Kapı Güvenlik Sistemleri uygulamasının ve güvenlik tedbirlerinin ülke genelinde yaygınlaştırılması planlanıyor.

Hastanelerde yeni dönem Herkes için geçerli, artık böyle olacak

“DOKTORLAR SAYGIYI HAK EDİYOR”

Bakan Koca bir sonraki paylaşımında ise sağlıktaki şiddetle alakalı “Bir doktorun, “Bu hasta da sancıları hak ediyor” dediği duyulmuş mu? “Ama doktorlar da şiddeti hak ediyor” cümlesi, suçun, kıymet bilmezliğin ta kendisidir. Doktorlar saygıyı hak ediyor. Biz saygımızı gösterelim.” açıklamasında bulundu.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.