Hande Doğandemir: Estetik bana yakışmıyor

Hande Doğandemir, Elele dergisinin yeni sayısı için objektif karşısına geçti. Hakkında merak edilenleri de anlatan oyuncu, “Hayatımın sakin bir dönemindeyim. Bir yandan da ürettiğim, kendime farklı yollar çizdiğim, hayallerimin peşinden gittiğim bir dönem” dedi.

“SİNEMA DAHA KALICI”

Ünlü isim, birçok dizi, tiyatro ve filmde rol alan oyuncu sinemanın yerinin kendisinde farklı olduğunu söyledi.

Alıntı Metni

“KÖTÜ BİR KARAKTERİ CANLANDIRMAK ÇOK İSTERİM”

Doğandemir, “Hayat verdiğiniz karakterlerin pek de karanlık tarafta olmadığını fark ediyoruz. Neden kötü bir karakteri, esaslı bir anti-kahramanı canlandırmadınız?” sorusuna, “Evet, genelde hep sevilen, evimizin kızı rollerinde görmek istediler beni. Nedenini bilmiyorum; tipolojik olarak böyle uygun olmuş olabilir. Sadece ‘Annemizi Saklarken’ dizisindeki Handan’ı burada farklı tutabilirim ama yine de karanlık, bir anti-kahraman değildi o da. Çok isterim tabii ki böyle bir karakteri canlandırmak. Ben yelpazesi geniş, kendini tekrar etmeyen bir oyuncu olmak için çabalıyorum ve işlerimi böyle seçmeye özen gösteriyorum. Umarım bir gün karşıma böyle bir hikâye çıkar ve onu da keşfedebilirim” yanıtını verdi.

Güneşi Beklerken’in yıldızları Hande Doğandemir ve Kerem Bürsin 11 yıl sonra bir araya geldi!

“YALNIZLIĞINA ÇOK DÜŞKÜN BİRİYİM”

“Yalnızlık, çağımızda hak ettiğinden az değer görüyor olabilir mi? Siz yalnızlığı nasıl görüyorsunuz” sorusu üzerine güzel oyuncu, “Yalnızlığına çok düşkün biriyim. Açıkçası o konforlu alana alıştıkça da vazgeçemiyorsunuz. İnsan sosyal bir varlık. Tabii ki çevremizde sevdiklerimiz olmalı. Ben paylaşarak mutlu olabilen biriyim ama özel hayatında ilişkisiz yapamayan biri hiç olmadım. Hatta yalnızlığı sevebilmeyi çok değerli buluyorum. Hayat, sevdiğin insanla paylaştığında elbette çok güzel ama önce kendi kendinle yaşayabilmeyi sevmek gerek” ifadelerini kullandı.

“BİR HOBİDEN DAHA FAZLASI”

Fotoğrafçılığa büyük merak duyan Hande Doğandemir, “Fotoğraf çekmek benim için bir hobiden daha fazlası. Görsel sanatların her alanına ilgim hep olmuştur ama fotoğrafın ayrı bir yanı var. Genelde hep makinem benimle olur; hem dijital, hem analog çekmeyi çok seviyorum. İleride bununla ilgili hayata geçirmek istediğim projelerim var” şeklinde konuştu.

“İLGİLENMİYORUM”

Estetik yaptırmadığını dile getiren ünlü oyuncu, “Estetiğin kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum. Yaptırsam saklamak için bir neden de göremiyorum ama ilgilenmiyorum açıkçası. Bana yakışmıyor, o yüzden ilgi alanımda değil” açıklamasını yaptı.

Hande Doğandemir: Gişenin cevabı bende değil!
PaYLaŞşşş