HABERLER: Şeyma Subaşı organize saldırıyı affetmedi! ‘Hapis cezası gerektiren bir suç’

Şeyma Subaşı, kendi fotoğraflarını kullanarak oluşturulan müstehcen, birden fazla sosyal medya hesabını ihbar etti. Hesaplarda kendisi hakkında ve kişisel haklarına yönelik çok ağır hakaretler ve montajlı çıplak paylaşımlar yaptıklarını ileri süren Subaşı, kullanıcıların tespit edilip, cezalandırılmasını istedi. Emniyet güçleri tarafından olayla ilgili inceleme yapıldı. Sosyal medya hesaplarının sahibi yöneticilerin kimlikleri tespit edildi.

Milliyet gazetesinden Ali Eyüboğlu’nun, “Şeyma Subaşı’na Organize Saldırı” başlıklı yazısı şöyle:
“Şeyma Subaşı, sosyal medyada kendisine hakaret edenler hakkında suç duyurusunda bulununca, savcılık harekete geçti. Savcılığın görevlendirdiği polisler, Subaşı’nın şikayet ettiği hesapları incelemeye aldı, sahiplerini saptadı, evlerindeki dijital materyallere el koydu. İncelemede, aynı kadınların ortak olarak birden fazla hesap açtıkları ve bu hesaplara aynı dijital materyaller üzerinden girildiği ve Subaşı hakkında hakaret paylaşımları yapan hesaba birçok aynı materyaller üzerinden defalarca kez giriş yapıldığı, söz konusu hesapların bilgi ve şifreleri hakkında notlar bulunduğunun tespit edildi.

ŞEYMA UZLAŞMAYI KABUL ETMEDİ

İfadeleri alınan kadınlar, hesapları eğlence amaçlı kullandıklarını, olayların bu noktaya geleceğini tahmin edemediklerini beyan etti. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Şeyma Subaşı, kadınlarla uzlaşmayı kabul etmeyince savcılık, iş birliği içinde hareket eden Cansın K., İlknur R., Yeşim N., Yazgülü T. ve Pınar K. isimli kadınlar hakkında dava açtı. Sabah’tan Dilek Yaman Demir’in haberine göre beş şüpheli Subaşı’na ‘hakaret’ten Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak. Pardon da, ‘hakaret’in dışında iki yıldan altı yıla kadar hapis cezası gerektiren organize bir suç yok mu ortada?

“EN FAZLA ADLİ PARA CEZASIYLA YIRTMASI DEMEK”

Birlikte hareket ettiklerini saptamasına rağmen savcının, organize kötülük hareketini görmezden gelip, sadece ‘hakaret’ davası açması, zanlıların en fazla ‘adli para cezası’yla yırtması demek! Sosyal medyada bir insana karşı organize kötülük için iş birliği yapanlar, sadece yazdıklarından sorumlu tutulup, oluşturdukları ‘organize suç örgütü’ ve ‘çete’den de yargılanıp, ceza almaları gerekmez mi?”

Şeyma Subaşı ile kavga etti mi?

“KARŞILIKLI OLARAK SONLADIRMA KARARI ALDIK”

Geçtiğimiz aylarda Mısırlı iş insanı sevgilisiMohammed Alsaloussiile ayrıldıklarını duyuran fenomen isimŞeyma Subaşı, “Sizlerin de bildiği ve tanık olduğu gibi yaklaşık 1.5 senedir Meedo Alsaloussi ile yaşadığımız birlikteliğimizi, karşılıklı anlaşarak sonlandırma kararı aldık. Her ilişkide olabileceği gibi biz de yaşadığımız anlaşmazlıklar sonucu ilişkimizi sürdüremeyeceğimize karar verip saygı çerçevesinde yollarımızı ayırdık. Aldığımız bu karar ve yaşadığımız hassas sürece siz değerli takipçilerim ve basın mensuplarının saygı ve anlayışını rica ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

KALP EMOJİSİYLE YAYINLADI

Tüm bunların ardından 32 yaşındaki sosyal medya fenomeni, barışma sonrası Alsaloussi ile bir paylaşım yaptı. Yeni karelerini Instagram hesabından peş peşe yayınlayan Subaşı, Meedo ile çekilen karesini de beyaz kalp emojisiyle takipçilerinin beğenisine sundu. Ünlü ismin gönderisi, kısa sürede binlerce beğeni ve yorum alarak sosyal medyanın gündemine oturdu.

“KEŞKE BARIŞMASAYDINIZ”

Takipçileri, Subaşı’na; “Enişte geri gelmiş, neden bilmiyorum ama bu ikiliyi çok seviyorum”, “Seneye yaza düğün hadi bakalım” ve “Keşke barışmasaydınız” gibi yorumlar yağdırdı.

‘İlişkilerimde yeterince saygı ve sevgi bekliyorum’
PaYLaŞşşş