Haberler.. Piyanist İklim Tamkan, Fırat Tanış hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı!

Oyuncu Fırat Tanış’la ilişkisi biten piyanist İklim Tamkan, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Tamkan’ın iddiaları kısa sürede gündem oldu.

“TARİFİ VE TAHMİNİ MÜMKÜN OLMAYAN HİSLER”

Alıntı Metni

Fırat Tanış sevgilisiyle ilk kez el ele görüntülendi!

“BU ZİNCİRİN SESSİZ BİR HALKASI OLMAYI REDDEDİYORUM”

İklim Tamkan, “Daima her türlü canlıya sevgi ve saygıyla yaklaşmayı ilke edinmiş biri olarak böylesi bir durumda toplumsal, ahlaki ve vicdani sorumluluk taşıdığımın farkındayım. İnandığım değerler, öz saygım ve öngörülerim bu kişinin bir şiddet faili olduğu bilgisini hemcinslerimle ve kamuoyu ile paylaşma zorunluluğunu doğurdu. Bu şiddet zincirini kırmayı bir sorumluluk olarak görüyorum ve bu zincirin sessiz bir halkası olmayı reddediyorum. Uzaklaştırma kararının, gördüğüm şiddet sonrasında bozulan ruh ve beden sağlığıma tekrar kavuşma sürecinde önemli bir rol oynayacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“HİÇ KORKMUYORUM”

Tamkan, “Şahsın beni maruz bırakmış olduğu eylemler kişilik haklarıma açıkça bir saldırıdır ve Türk Ceza Kanunu kapsamında birden fazla suçun konusunu oluşturabilecek niteliktedir. İçinde yaşadığımız toplumun her hücresine nüfuz etmiş erkek egemen zihniyetin davranış kalıplarına ve yargılarına boyun eğmeyi reddediyorum. Yaşadığım bu korkunç sürecin bende yaratmış olduğu tahribatı tümüyle onarabilecek hiçbir merci olduğunu düşünmüyorum. Özetle, bu eylem epeydir gölgede kalmış bir gerçeğin günyüzüne çıkarılmasından ibarettir. Maruz kaldığım psikolojik şiddet, tehdit ve ısrarlı takip sarmalı fail tarafından sonlandırılmadığı takdirde eken biçecektir, eden bulacaktır. Çünkü hiç korkmuyorum” açıklamasını yaptı.

GONCA VUSLATERİ’DEN İLKİM TAMKAN’A DESTEK!

Gündeme bomba gibi düşen bu açıklamanın ardından, bir dönem Fırat Tanış ile birlikte ‘Erkek Arkadaşım Bir Feminist’ adlı tiyatro oyununda yer almış olan Gonca Vuslateri’den konuyla ilgili paylaşım geldi.

Tanış’la ilgili haberi X (Twitter) hesabından yayınlayan Vuslateri, şu ifadeleri kullandı:

Alıntı Metni

“KİŞİ NE ZAMAN HAZIRSA, O ZAMAN KONUŞUR”

Ardından bir mesaj daha paylaşan oyuncu, “Bir şiddet failinin mağduru kadına, ‘Bu zamana kadar neredeydin, neden sustun’ demenin psikolojide bir ‘anlam karmaşası’ yoktur. Profesyonel bir hekim suskunluğun hikayesini de inceler. Ne vakit kişi hazırsa, o vakit konuşur. Tanıklık da dahildir buna” diye yazdı.

Fırat Tanış’ın sevgilisi yüzünü sakladı!
PaYLaŞşşş