Haberler: Pakize Suda’nın vasiyet açıklaması ortaya çıktı!

‘Hayat Bilgisi’, ‘Davetsiz Misafir’ ve ‘Sevda Çiçeği’ adlı yapımlarda rol alan oyuncu ve yazar Suda’nın beynine pıhtı atması sonucu çarşamba günü hayatını kaybetti. Suda’nın ölümü sanat camiasını yasa boğdu.

“ÇOK ÜZGÜNÜZ”

Üzücü haberi Pakize Suda’nın yeğeni Dilara Elagözlü duyurdu. Elagözlü, yaptığı açıklamada, “Bir süredir rahatsız olan ve tedavi görmekte olan sevgili teyzemiz Pakize Suda, beynine pıhtı atması sonucu bu sabah yaşamını yitirmiştir. Çok üzgünüz. Sevenlerine başsağlığı diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kardeşinin öldüğünü annesine söylememiş!

VASİYETİ

Pakize Suda’nın ölümünün ardından 2015 senesinde sunuculuğunu yaptığı bir programı sırasında söylediği vasiyeti akıllara geldi. O dönem Sezen Aksu’nun yaşamını yitiren Aysel Gürel için 5 bin fidan diktirdiğini öğrenen Suda, kendisi için de bir vasiyette bulunmuştu. Aksu’ya seslenen Suda, “Sezen benim de arkamdan bir hatıra ormanı yaptır” demişti.

(Pakize Suda’nın son hali)

YEĞENİ VASİ OLARAK ATANMIŞTI

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda düzenlenen rapor üzerine mahkeme, geçtiğimiz aylarda Pakize Suda’ya yeğeni Dilara Elagözlü’nün vasi olarak atanmasına karar vermişti.

Pakize Suda’ya vasi olarak atanan yeğeni, teyzesinin yaşadıklarını anlattı

Pakize Suda’nın yeğeni Dilara Elagözlü, konuya ilişkin şunları söylemişti:

Alıntı Metni

TEDAVİYİ KABUL ETMEMİŞ!

Dilara Elagözlü, Ekim 2021’de ‘2. Sayfa’ canlı yayınına telefonla bağlanarak, teyzesinin son durumu hakkında bilgi vermişti:

Alıntı Metni

Elagözlü, “Anneannem ve küçük teyzem rahmetli oldular. Anneanneme küçük teyzem bakıyordu, bir gün ‘Sen anneme hiç bakmadın’ demiş. Biz şaşırdık. Bu bir hastalık, meşhur bir insan diye ona olmayacak diye bir şey yok. Genlerde olabilir, çok genç yaşlarda trafik kazası geçirdi belki onla alakalı olabilir, tiroidler çalışmıyor belki o yapabilir” şeklinde konuşmuştu.

“BALKONDAN ATLADI”

Alıntı Metni

DEMANS HASTALIĞI HAKKINDA

Demans, tek bir hastalık ismi olmayıp, bellek ve benzeri zihinsel yeteneklerin bozukluğu ile tarif edilebilecek bir bulgudur. Demans; hafıza ve düşünme yeteneği, dikkat ve karar alma, dil ve konuşma merkezindeki bozulmalarla kendini gösterebilir. Bu hastalıkların hepsi beyinde bir takım değişikliklere neden olarak hastalıklara ait özgü bulguları ortaya çıkarır.

Demans ile seyreden bazı hastalıklar kesin tedavisi olmayan ve bir daha eski hale dönmeyi imkansız kılan hastalıklar iken, bazıları tedavi ile düzelebilen hastalıklardır…

PaYLaŞşşş