HABERLER: MasterChef’te Fatma Nur’a Mehmet Şef’ten sert tepki! ‘Sen misin buraların uyanığı’

Milliyet.com.tr
Hafta içi her gün Tv8 ekranlarında izleyici karşısına çıkan MasterChef, 22 Eylül Perşembe akşamı 79’uncu bölümüyle ekranlara geldi. Haftanın üçüncü ve son takım oyununun gerçekleştiği gecede; takımlar Diyarbakır’da hünerlerini sergiledi. Jüri koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu’nun oturduğu yarışmanın son bölümünde; takımlar Diyarbakır’daki misafirlerine;Habenisk çorbası, içli köfte, duvaklı pilav, nardan aşı, burma kadayıf yemeklerini yaptı.

“OCAKLARI KULLANMAYIN”

Kıyasıya mücadele eden takımlar, yemekleri yetiştirmeye çalışırken; mavi takımın ocağında sıkıntı oldu. Yarışmanın bitmesine bir dakika kala herkesi durduran Mehmet Şef, yemeklere mangalda devam etmelerini söyledi. Kırmızı takımın da ocak kullanmamasını ifade eden Yalçınkaya, “Bu sebeple iki takıma da 10’ar dakika veriyoruz” dedi.

MasterChef’te duygu dolu anlar!

Bu sözler sonrasında pişirdiği yemeği ocağa alıp ısıtan Fatma Nur, Mehmet Şef’e yakalandı.Kırmızı takım yarışmacıları “Şef dalgınlığına gelmiş” dese de Mehmet Yalçınkaya, durumu görmezden gelemedi. Mehmet Şef’in “Sen ne yaptın? sorusu üzerine; “Özür dilerim Şef, dalgınlığıma gelmiş” diyerek kendini savundu.

“MASTERCHEF’TE ŞIMARMAMAYI ÖĞRENECEKSİN”

Bunun üzerine Mehmet Şef, Fatma Nur’a, “Sen bu programda hayatı öğreneceksin. Sen MasterChef’te şımarmamayı öğreneceksin. Çok şey öğreneceksin. Bu programda jüri bir şey ‘Yasak’ dediyse yasaktır. ‘Al’ derlerse alacaksın kıymayı. Ondan sonrasını siz düşünün” sözleriyle sert çıktı.

“SANA GÖRE KURAL DEĞİŞİKLİĞİ Mİ YAPACAĞIZ?”

Fatma Nur’un “Tamam Şef'” demesi üzerine Mehmet Yalçınkaya, “Burada her dakika kural değişikliği mi yapacağız sana göre? Sen misin buranın uyanığı? Diğer arkadaşlarım gelsin söyleyeceğim onlara. Ben tek başıma karar alamam” diyerek son noktayı koydu.

MasterChef Sergen Özen köftecisini kapattı!

ŞEFLERDEN KIRMIZI TAKIMA YAPTIRIM!

Konukların tadım yaparak yemekleri puanlamasının ardından takımlar, stüdyoya döndü. Şefler, Fatma Nur’un hamlesi sonrası verdikleri kararı açıkladı. Arkadaşlarının hatası nedeniyle karşı takıma da haksızlık olmaması adına kırmızı takım, oylamaya üç puan geride başladı.

KAZANAN TAKIM BELLİ OLDU

Açılan oylar sonucu yarışmanın galibi, açık ara mavi takım oldu.Kırmızı takım yarışmacıları ise bireysel dokunulmazlık için tezgahlara geri döndü.Kırmızı takım üyeleri bireysel dokunulmazlık yarışında manderella peyniri ile yaratıcı tabaklar çıkardı.

Danilo Zanna’dan ‘ihanet yüzünden boşandılar’ iddialarına yanıt!

POTAYA GİDEN İSİMLER

En iyi üç tabağı yapan isim, Ayaz, Yağız ve Büşra oldu. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Ayaz, beşinci eleme adayı olarak takım kaptanı Vural’ı seçti. Haftanın son eleme adayı isetakım oylaması sonucu Atike oldu.

PaYLaŞşşş