HABERLER: İklim Tamkan’ın iddiaları sonrasında Fırat Tanış sessizliğini bozdu!

Oyuncu Fırat Tanış’la ilişkisi biten piyanist İklim Tamkan, sosyal medya hesabından açıklama yapmıştı. Tamkan’ın iddiaları kısa sürede gündem olmuştu.

“TARİFİ VE TAHMİNİ MÜMKÜN OLMAYAN HİSLER”

Alıntı Metni

Fırat Tanış sevgilisiyle ilk kez el ele görüntülendi!

“BU ZİNCİRİN SESSİZ BİR HALKASI OLMAYI REDDEDİYORUM”

İklim Tamkan, “Daima her türlü canlıya sevgi ve saygıyla yaklaşmayı ilke edinmiş biri olarak böylesi bir durumda toplumsal, ahlaki ve vicdani sorumluluk taşıdığımın farkındayım. İnandığım değerler, öz saygım ve öngörülerim bu kişinin bir şiddet faili olduğu bilgisini hemcinslerimle ve kamuoyu ile paylaşma zorunluluğunu doğurdu. Bu şiddet zincirini kırmayı bir sorumluluk olarak görüyorum ve bu zincirin sessiz bir halkası olmayı reddediyorum. Uzaklaştırma kararının, gördüğüm şiddet sonrasında bozulan ruh ve beden sağlığıma tekrar kavuşma sürecinde önemli bir rol oynayacağına inanıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

“HİÇ KORKMUYORUM”

Tamkan, “Şahsın beni maruz bırakmış olduğu eylemler kişilik haklarıma açıkça bir saldırıdır ve Türk Ceza Kanunu kapsamında birden fazla suçun konusunu oluşturabilecek niteliktedir. İçinde yaşadığımız toplumun her hücresine nüfuz etmiş erkek egemen zihniyetin davranış kalıplarına ve yargılarına boyun eğmeyi reddediyorum. Yaşadığım bu korkunç sürecin bende yaratmış olduğu tahribatı tümüyle onarabilecek hiçbir merci olduğunu düşünmüyorum. Özetle, bu eylem epeydir gölgede kalmış bir gerçeğin günyüzüne çıkarılmasından ibarettir. Maruz kaldığım psikolojik şiddet, tehdit ve ısrarlı takip sarmalı fail tarafından sonlandırılmadığı takdirde eken biçecektir, eden bulacaktır. Çünkü hiç korkmuyorum” açıklamasını yapmıştı.

“İLAHİ ADALET DUYGUMU TARİF EDEMEM”

Tanış’la ilgili haberi X (Twitter) hesabından yayınlayan Vuslateri de şu ifadeleri kullanmıştı:

Alıntı Metni


“AÇIKLAMA YAPMANIN DOĞRU OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Fırat Tanış iddialar sonrası sessizliğini bozdu. Oyuncu “Yıllarca varlığını savunduğum 6284 nolu yasanın gücünün ve toplumun kadının beyanı temelinde örgütlenmesinin gelecek yıllarda kendi kız çocuğum dahil herkesin iyiliğine olduğunun bilincindeyim. Bu nedenle bir açıklama yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum” dedi.

Fırat Tanış’tan alkol itirafı!

PaYLaŞşşş