HABERLER: Gece yarısı şok! 12 yaşındaki kız, 9 yaşındaki kardeşini öldürdü

Amerika Birleşik Devletleri’nin Oklahoma eyaletinin Tulsa bölgesinde yaşananlar dünyada yankı yaptı. Olayın başrollerinde ise 12 yaşındaki kız ve 9 yaşındaki erkek kardeşi bulunuyor.

İngiliz basınında çıkan haberlere göre nedeni henüz belli olmayan gelişmede, 12 yaşındaki katil kardeşi Zander’i onlarca defa bıçaklayarak öldürdü. Kardeşini gece saat 02.30 sularında öldüren katil annesini kaldırıp ‘Kardeşimi öldürdüm’dedi.

Eşine laf atan kişiyi sokak ortasında öldürdü

‘KELEPÇEYE GEREK VAR MI?’

Çığlık içinde kalan anne apar topar 911’i aradı ve olay yerine hem sağlık hem de polis ekibi istedi. Olay yerine gelen polis tarafından gözaltına alınan 12 yaşındaki katile kelepçe taktı. Katil ise o anlarda polise şu sözlerle seslendi: ‘Ben daha çocuğum kelepçeye gerek var mı’ ifadesini kullandı ve annesine dönüp ‘Ne olduğunu bilmiyorum’ sözlerine ekledi.

Küçük katil daha sonra polisle birlikte kardeşini bıçakladığı suç aletini bahçede aradı. Kısa bir süre sonra bıçağı attığı yeri gösteren kız ekip otosuyla birlikte karakola götürüldü. Yine polis kamerası tarafından kayda geçen o anlarda katil şöyle dedi:

Alıntı Metni

Suyun altındaki silüete dikkat! Saniyeler sonra dehşeti yaşadı

ANNESİ KONUŞTU

Polis tarafından ifadesi alınan Lyda isimli kadın ise kızının uysal bir çocuk olduğunu ve daha önce agresif tavırlar sergilemediğini belirtip şunları söyledi:

Alıntı Metni

Polis tarafından yapılan açıklamada ise katilin şimdilik gözaltında olduğu ve davayla ilgili yorum yapmayacakları belirtildi.

AİLE İÇİN ARKADAŞLARI SEFERBER OLDU

Bu arada Lyda’nın arkadaşları, “beklenmedik trajedinin” masraflarını karşılamaya yardımcı olmak için bir GoFundMe sayfası başlattı. Söz konusu sayfa bir bağış üzerine kurulmuş bir internet sitesi.

Söz konusu bağış ilanında ise şu ifadeler kullanıldı:

Alıntı Metni
Eski sevgili cinayeti! ‘Pişman değilim’ deyip nedenini açıkladı
Şeytani plan! Genç kadından ‘sahte sperm’ tuzağı
Liseli gencin feci sonu! Saniyeler içinde suda kayboldu
PaYLaŞşşş