HABERLER: Dünya basınında infial yarattı! Ceset torbaları incelendi

Mayıs ayında gerçekleştirilen Putin’e suikast girişimi başarısız oldu. İHA’lar Kremlin’in hemen üzerinde patlarken dünya basınında görüntüler kısa sürede infial yarattı. Bu saldırı sonrası Moskova yönetimi Kiev’i resmen bomba yağmuruna tuttu ve günlerdir saldırılar devam ediyor.

Rusya artık saldırılarını meşrulaştırarak elindeki en önemli füzeleri ateşledi. Durdurulamaz olarak nitelendirilen Hançer ve İskender dahil olmak üzere birçok hipersonik füze Rusya’dan fırlatıldı.

‘Küçük düşüren’ kaçış: Ruslar fena pusuya düştü!

UKRAYNA’DAN SABOTAJ DENEMESİ

İran yapımı kamikaze droneları da bölgede aktif olarak kullanılıyor. Ukrayna tarafı ise bu saldırılara sabotajlarla cevap veriyor. Yükselen İHA’lar Ruslara ait stratejik yakıt ve mühimmat depolarını patlatıyor.

MOSKOVA’NIN EN ELİT MAHALLESİNE SALDIRI

Hafta başında ise Ukrayna Moskova’nın en zengin mahallelerinden birini hedef aldı. Onlarca İHA binalara ve açık alanlara düştü. Rus tarafı toplamda 30’dan fazla İHA’nın başarıyla düşürüldüğünü aktardı.

Saldırılardan saatler sonra konuşan Putin ise gerekenlerin yapılacağını ve başkentin savunmasına önem verileceğine parmak bastı.

Moskova ‘saldırı’ altında! Putin’den ilk açıklama geldi

KIZI VE TORUNU ÖLDÜ

Saldırılar kapsamında neredeyse her gün birileri ölüyor. Gün içerinde ortaya çıkan görüntüler ise savaşın vehametini tekrar gözler önüne serdi.

Sabah saatlerinde yaşanan saldırıda bir yaşlı kadın kötü bir haberi almak üzere evinden alındı. Saldırının yapıldığı yere götürülen kadın, kızının ve torununun cesetlerini tespit etti.

YERE YIĞILDI

Titreyen vücudu kısa süre sonra kederinin ağırlığıyla yere yığıldı. Sağlık görevlileri, kadının ellerini tutarak, onu korkunç olay yerinden yavaşça uzaklaştırdı.

Konuyla ilgili Volodymyr Zelensky’nin danışmanı ‘Geceleri Rusya, Kiev’de yine bir çocuğu öldürdü’ dedi.

Ruslar 19 bin çocuğu kaçırdı! Anneler zorla evlatlık verilen çocuklarının peşinde

8300 SİVİL HAYATINI KAYBETTİ

Dün gece gerçekleştirilen saldırılar kapsamında açıklamalarda bulunan Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Hava Kuvvetlerinin kısa menzilli balistik İskender kruvazörü ve balistik füzeler olarak tanımladığı 10 füzeyi engellemeyi başardığını söyledi. Batılı kaynaklara göre Ukrayna’da savaşın başından bu yana en az 8300 sivil öldü.

Saldır kapsamında Ukrayna sokaklarında sık sık balistik füzelerle ilgili uyarılar yapılıyor. Balistik füzelerin son derece hızlı olduğu belirtilen açıklamalarda ‘Alarmın verildiği andan roketin gelişine kadar sadece birkaç saniyeniz var!’ deniyor.

Liseli gencin feci sonu! Saniyeler içinde suda kayboldu
20 yıllık özel kuvvetler askeri öldürüldü! ABD saatler sonra doğruladı
Yolun ortasına balistik füze düştü! Milyonda bir gerçekleşen mutasyon
PaYLaŞşşş