HABERLER || Çıplak fotoğraflarını buldu! Ceset çöp yığının altında çıktı!

Takvim yaprakları 2021 yılının ilk gününü işaret ediyordu. 1 Ocak Pazartesi, Tom Merriman’ın Kelebek Çiftlikleri’ndeki işine döndüğü ilk gün olacaktı. Bunun yerine, yaklaşık 8 yıllık kar amacı gütmeyen eğitim ve araştırma kuruluşu, kurucu ortağı ve başkanı olmadan ilerlek zorunda kaldı.

64 yaşındaki Merriman, o dönemde 37 yaşında olan Jade Sasha Janks’ın Solana Sahili’ndeki evinde, 1 Ocak tarihinde ölü bulundu. Nardo Bulvarı’ndaki adrese giden polis ekipleri, Merriman’ın cesedini buldukları koşullar nedeniyle olayın cinayet olduğu sonucuna vararark soruşturma başlattı.

CESEDİ ÇÖP YIĞINININ ALTINDA BULUNDU

Kelebek Çiftlikleri CEO’su Pat Flanagan, Merriman’ın erkek kardeşlerinden birinin telefon görüşmesinde öğrendiği haber karşısında şaşkına döndüğünü söyledi. Aralık ayında göz ameliyatı geçiren 64 yaşındaki adam, yaralarının iyileşmesi için işe ara verdikten sonra, işe dönme planları yapıyordu.

Thomas Merriman’ın cesedi üvey kızı Jade Janks ile paylaştığı California, Solana Beach’teki eve, bir çöp yığınının altında bulundu.

ÇIPLAK FOTOĞRAFINI EKRAN KORUYUCU YAPMIŞ

Kâr amacı gütmeyen Kelebek Çiftlikleri araştırmasını kuran ve şu anda iç mimar 39 yaşında olan Janks’ın cinayet davası bu hafta Vista Yüksek Mahkemesi’nde başladı.

Janks, üvey babasını öldürmekle suçlandığı davada suçsuz olduğunu iddia etti. Üvey babasının, bir tanesini ekran koruyucu olarak kullandığı çıplak fotoğrafları keşfettiğini de sözlerine ekledi. Savcılar, kadının bu korkunç keşiften sonra üvey babasına aşırı dozda uyku hapı verdiğini ve 64 yaşındaki Merriman’ı bu şekilde öldürdüğünü savunuyor.

San Diego Union-Tribune’e göre, San Diego İlçesi Bölge Savcısı Yardımcısı Jorge Del Portillo, “Bu bir kaza değildi” dedi. “Bu kasıtlı bir cinayetti.”

FOTOĞRAFLARI ERKEK ARKADAŞI İLE 10 YIL ÖNCE ÇEKMİŞ

Yetkililer, çıplak fotoğrafların on yıldan uzun bir süre önce Janks ve erkek arkadaşı tarafından rızasıyla çekildiğini söyledi. Merriman’ın eline nasıl geçtikleri belli değil.

Del Portillo, Janks’in fotoğrafları hastaneye kaldırılan üvey babasının evini temizlerken bulduğunu da sözlerine ekledi.

“KAFASINA VURMAK ÜZEREYİM”

Savcılar, Merriman’a hapları verdiğini anlattığı bir adamla mesajlaştığını iddia etti. Üvey babasına uyku ilaçları verdiğini yazdığı mesajdan sonra kadın, “Uyanıyor” diye yazdı ve ekledi:

Alıntı Metni

Bir başka kısa mesajda ise, “Uyanırken kafasına sopayla vurmak üzereyim” diye yazmıştı.

Savcılar, Janks’in sonunda yardım için başka birini aradığını söyledi. O kişi ertesi gün yetkilileri aradı. Polis yetkilileri daha sonra baskın yaparak evi aradı ve Merriman’ın cesedini bir yığın kutu, battaniye ve diğer çöplerin altında buldu.

“SORUNLU BİRİYDİ VE ÜVEY KIZINI FARKLI ŞEKİLDE SEVİYORDU”

Janks’in avukatları ise, kadının üvey babasını Merriman’ı öldürmediğini, adamın halihazırda kötü olan sağlık durumu nedeniyle ve “karıştırdığı haplar nedenyle” öldüğünü savundu.

Janks’ın avukatı Marc Carlos jüriye “Boğularak öldürüldüğüne dair hiçbir kanıt bulamayacaksınız” dedi ve ekledi:

Alıntı Metni
PaYLaŞşşş