Haberler: Birce Akalay’dan esprili açıklamalar! ‘Maraton koşucuları gibi…’

HÜSEYİN ALTUN / MİLLİYET
2017 yılında ‘Siyah Beyaz Aşk’ dizi setindeki dostlukları başlayan ve o dönemden beri de aralarındaki bağları koparmayan oyuncu Birce Akalay ile İbrahim Çelikkol, sık sık birlikte vakit geçiriyor. Son olarak dijital bir platformda yayınlanan ‘Kuş Uçuşu’ dizisinde birlikte rol alan oyuncu ikiliden Akalay, geçtiğimiz şubat ayında yakın dostunun doğum gününü şu mesajla kutlamıştı:

Alıntı Metni

YAKIN DOSTLAR TATİLDE

Birce Akalay ile İbrahim Çelikkol, geçtiğimiz aylarda arkadaşlarıyla birlikte tatile çıkmıştı. İkili, Bodrum Cennet Koyu’nda görüntülenmişti.

Denize olan düşkünlüğü ile bilinen Birce Akalay, Çelikkol ile koyu bir sohbet daldıktan sonra kendisini Bodrum’un serin sularına bırakmıştı. Denize girmeyi tercih etmeyen Çelikkol ise gün boyu üstünden çıkarmadığı tişörtü ile oturmayı tercih etmişti. Akalay, kendisini görüntüleyen gazetecilere de el sallamıştı.

“MİHRE BENİM ARKADAŞIM”

Akalay, sonrasında sık sık tatile gittiği ve fotoğraflarını paylaştığı yakın arkadaşı İbrahim Çelikkol ile yakıştırılması ile alakalı konuşmuştu. Ünlü isim, “İbrahim benim çok canım dostum arkadaşım. Eski eşi Mihre de benim arkadaşım. Yani hani üzülüyorum böyle şeyler çıktığında. Bazen gülüyorum bazen üzülüyorum. Ne diyeceğimi de şaşırdım artık. İnsanlar hani bir kadın bir erkek arkadaş olamazlar mı? Acaba bu niye bu kadar anormal bilmiyorum. Gülünecek bir şey tabii ki… Bir yandan da sinir bozucu artık gülüyorsun belli bir süre sonra” demişti.

Birce Akalay’ı sinirlendiren Saadettin Saran sorusu

“HİÇ ETİK BULMUYORUM”

“İyi arkadaşlıklar ilerde aşka dönüşür” sözü ile ilgili ne dersiniz? sorusuna Akalay, “Tabii ki böyle şeyler olur hayatta hiçbir şey imkansız değil ama bizim öyle bir durumumuz yok yani. Hani biraz artık insanların da bunu malzeme edip kötü niyetli kullandığını düşünüyorum. Ve hiç etik bulmuyorum açıkçası, birlikte tatil yapıyoruz. Ailece görüşüyoruz. Yani özellikle bir takım söylemlere şahit oldum da sinirleniyorum. Gerçekten kötü niyetli buluyorum. Evet böyle hayranlar var falan yakıştıran eden görüyoruz sosyal medyada hani onları çok safihane buluyorum. Ama bazı insanlar bunu gerçekten kasti yapıyor. Bu da bana tatsız geliyor biraz” ifadelerini kullanmıştı.

“BU ALEMDE TEKSİN”

Kendi takı markasını yaratan ünlü isim, geçtiğimiz ay ise sosyal medya hesabından mücevherlerini gösterdiği bir paylaşımda bulunmuştu. Arkadaşının fotoğrafına kayıtsız kalamayan Çelikkol’un, “Mermiler seksin, bu alemde teksin” yorumu; kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturmuştu.

“BİNLERCE ADIM ATMAYA BAŞLADIM”

38 yaşındaki Akalay, tüm bunların ardından Asmalı Mescit’te yer alan bir mekanda objektiflere takıldı. Ayaküstü basın mensuplarıyla konuşmayı ihmal etmeyen güzel oyuncu, şu ifadeleri kullandı:

Alıntı Metni
‘İlk oyunculuğum fiyaskoydu’
PaYLaŞşşş