Haberler.. ‘Avatar’ yüzünden şimdi bin pişman! Yanlış karar 250 milyon dolar kaybettirdi

Henüz 18 yaşında ‘Mystic Pizza’daki kısacık diyaloğu ile sinemaya adım atan Matt Damon, ‘Avatar’ filminde ‘Neytiri’ karakterine hayat veren Zoe Saldana ile katıldığı etkinlikte, 2009 yılında yaklaşık üç milyar dolar hasılat yapan ve bu alanda rekoru elinde bulunduran yapımda rol almayı reddetmesi kararı nedeniyle kendini kınadığını itiraf etti.

“BEN OYNASAYDIM NASIL BİR FİLM OLURDU?”

Saldana, “Güven bana, kariyerinin zarar gördüğünü düşünmüyorum” diyerek, meslektaşına destek olmak istese de; Damon “Eğer ben oynasaydım nasıl bir film olurdu biliyor musun?” sözleriyle Saldana’ya esprili bir karşılık verdi.

AVATAR KARARINDAN ŞİMDİ BİN PİŞMAN!

‘En İyi Senaryo’ Oscar’ını kazandığı ‘Can Dostum’, ‘Köstebek’, ‘Er Ryan’ı Kurtarmak’ ve ‘Marslı’ filmlerinin yanı sıra ‘Ocean’s’ ve ‘Jason Bourne’ serileriyle de hafızalara kazınan Matt Damon, Avatar’daki başrolü reddetmesi hakkında “Oyunculuk tarihinde bir aktörün yaptığı en aptalca şey” değerlendirmesini yaptı.

“HİÇ BİR MİLYAR DOLAR KAZANAN FİLMİM YOK”

2021 yılında katıldığı Cannes Film Festivali’nde “Benden başka bu kadar parayı geri çeviren bir aktörle daha karşılaşamazsınız. Tarihe geçeceğim” diyen Holywood yıldızı, bir kez daha yaşadığı büyük pişmanlığı dile getirdi.

Alıntı Metni

“AŞ ARTIK BUNU MATT!”

Avatar’da imzası bulunan ödüllü Kanadalı yönetmen James Cameron, daha önce verdiği röportajda, tüm zamanların en çok hasılat yapan film rekorunu elinde bulunduran ikonik filmin kârının yüzde 10’unu kazanma şansını kaybeden Damon’ı, bu karar nedeniyle teselli etmeye çalıştığını belirtmişti. Cameron, “Matt, sen dünyanın en büyük film yıldızlarından biri gibisin, aş artık bunu” açıklamasını yapmıştı.

250 MİLYON DOLAR KAYBETTİ!

Forbes dergisine göre en çok kazandıran film yıldızlarından olan Matt Damon, Avatar’da ‘Jake Sully’ rolünü kabul etmesi halinde yaklaşık 250 milyon dolar gelir elde edecekti. Ünlü oyuncu ‘ret’ cevabı verince role, Sam Worthington hayat vermişti.

Ünlü oyuncunun evi çöp yığınına dönmüş! ‘Kurtçuklar bile vardı’
PaYLaŞşşş