Haberler: Angelina Jolie ile Brad Pitt arasındaki şiddet davasında büyün yankı uyandıran detaylar

Bir zamanlar sadece Hollywood’da değil tüm dünyada “aşkın simgesi” olarak görülen ve o dönemde “Brangelina” diye anılan Angelina Jolie ile Brad Pitt cephesinde sular durulmuyor. Üçü biyolojik üçü evlatlık olmak üzere; Maddox, Pax, Zahara, Shiloh, Knox ve Vivienne adında altı çocukları bulunan Angelina Jolie-Brad Pitt ikilisi, uzun yıllar süren birlikteliklerinin sonunda 2014’te evlenmiş, ancak 2016’da yollarını ayırmıştı. Jolie ile Pitt’in ilişkisinin bitme nedeni olarak şiddetli geçimsizlik gösterilmişti.

Angelina Jolie, evlilikleriyle ilgili dudak uçuklatan bir açıklama yapmış ve Pitt’in birliktelikleri süresince kendisine şiddet uyguladığını ileri sürmüştü. Bu iddia, FBI’ın yanı sıra Çocuk ve Aile Hizmetleri tarafından da soruşturulmuştu.

‘JANE DOE’ ADI ALTINDA BELGELERİ TALEP ETTİ

Tüm bunların ardından New York Post’ta yer alan habere göre; Angelina Jolie’nin, ‘Jane Doe’ adı altında Brad Pitt ile ilgili soruşturmanın belgelerini talep ederek FBI’a karşı isimsiz olarak dava açtığına inanılıyor. Davacı olarak açık bir şekilde Angelina Jolie’nin adı geçmesede, ele geçirilen belgelere göre söz konusu kişinin Angelina Jolie olduğu belirtiliyor.

Jolie’nin bu davayı açmasının amacı ise, 2016’da özel jetlerine yaşanan, çocuklarının da karıştığı ve sonucunda boşanmalarına sebep olan kavgayla ilgili neden aktörün aklandığını öğrenmek.

‘Bunu öngörmüştü’

“AİLEYİ MAHVEDİYORSUN”

Sızdırılan FBI raporunda Jolie’nin yetkililere, altı çocukları Maddox, Pax, Zahara, Shiloh, Vivienne ve Knox ile birlikte Fransa’dan ABD’ye giden özel jetlerine bindikleri andan itibaren Pitt’in ‘delirmiş gibi’ olduğuna inandığını söylediği görüldü. Rapora göre Brad Pitt, Angelina Jolie’ye çocuklarından birinin’bir Columbine çocuğuna benzediğini’ söyledi ve özel jetlerinde çıkan öfkeli bir tartışma sırasında aktrise ‘aileyi mahvediyorsun’ dedi. Belgelere göre 58 yaşındaki yıldız, oğlu Maddox’la da kavga etti.

Pitt’in ‘Columbine çocuğu’ yorumu, 1999’da 12. sınıf öğrencileri Eric Harris ve Dylan Klebold’un Colorado’da 12 çocuğu ve bir öğretmeni öldürdüğü Columbine Lisesi katliamına atıfta bulunuyor gibi görünüyor.

DİRSEĞİNİN FOTOĞRAFINI GÖNDERDİ

Tam olarak açıklanmayan bulgular, ayrıca 14 Eylül 2016’da Fransa’dan LAX’e giden uçakta Pitt’in eski eşi Jolie’ye ve altı çocuğuna birden fazla kez tehditte bulunduğunu da ileri sürdü. Bu, Jolie’nin iddiasına göre Pitt ile aralarında çıkan fiziksel bir münakaşadan yaralandığı ve FBI’a olayı doğrulamak için dirseğinin bir fotoğrafını verdiği uçuşla aynı uçuştu.

Angelina Jolie’nin kendini ‘rehine gibi’ hissettiğini belirttiği uçuşa dair belgelere göre; Brad Pitt, aktrisi ittikten sonra uçağın tavanına yumruk attı. Bunun üzerine ikilinin çocuklarından birinin aktöre hakaret içeren bir kelime kullanmasıyla, Pitt’in çocuğuna saldıracak gibi göründüğü; Jolie’nin de buna tepki vererek eski eşini arkadan boğmaya çalıştığı iddia edildi.

Ünlü isim ayrıca dirseğinin dışında sırtından ve elinden de yaralandığını, Pitt tarafından üzerine alkollü içecek döküldüğünü; bunlara karşılık aktörün aldığı tek yaranın ise küçük bir çizik olduğunu da belirtti.

‘Brad Pitt tekrar çalışmayacağı oyuncuların listesini tutuyor’ iddiası!

25 BİN DOLARLIK ZARAR LİSTESİ

Jolie’ye göre, Pitt uçuş boyunca ‘canavar gibi’ davranıyordu, durmadan şikayet edip çocuklara bağırıyordu. Aktris ayrıca uçuş sırasında tüm ailenin şoke olduğunu iddia ederek, kendisini ‘donmuş, korkmuş ve ne yapacağını bilememiş’ gibi hissettiğini de sözlerine ekledi.

FBI soruşturmasında, Angelina Jolie tarafından çoğunlukla kırmızı şarap lekelerinden kaynaklanan tahmini toplam 25 bin dolarlık zarar listelendi.

DailyMail’de yer alan habere göre; Pitt, eski eşinin tüm iddialarını reddediyor.

FBI TARAFINDAN AKLANMIŞTI

Los Angeles County Çocuk ve Aile Hizmetleri Departmanı, soruşturmayla ilgili nihai raporunda, daha önce alkolle ilgili sorunları olduğunu kabul eden Pitt’in çocuklarından hiçbirini fiziksel olarak istismar etmediği sonucuna varmıştı. Aktör, ayrıca FBI tarafından da aklanmıştı.

İsmi paylaşılmayan bir kaynak; Pitt’in aklandığını, çünkü Angelina’nın iddialarını destekleyecek ‘bir parça delil bile’ olmadığını açıklamıştı.

‘Jade Doe’ takma adlı davacıyı temsil eden yüksek profilli avukat Amanda Kramer ise, Politico’ya müvekkilinin ‘ailenin mahremiyetini korumak’ için davayı isimsiz olarak açtığını söylemişti.

“AMACI YENİDEN GÜNDEME GETİRMEK”

Magazin gündeminde büyük yankı uyandıran bu olayın ardından, Pitt’e yakın bir kaynak People’a konuşarak; söz konusu belgelerin aslında ikisinde de bulunduğunu, Jolie’nin amacının ‘herkes için acı veren ve altı yıl önce çözülen bir sorunu yeniden gündeme getirmek’ olduğunu söyledi:

Alıntı Metni

Kaynak, sözlerin; “Bu gerçeklere dayalı bir belge değil, sadece Angelina’nın yaşandığını iddia ettiği şeyler. Brad konuda sessiz kaldı çünkü çocukları için en iyisinin, herkes için en iyisinin bu olduğunu biliyor” diyerek noktaladı.

‘Egoist değilim!’
Angelina Jolie çocuklarıyla galada!
PaYLaŞşşş