GSB temizlik işçisi kura sonuçları 2022 isim listesi… Gençlik ve Spor Bakanlığı kura çekimi başladı!

GSB temizlik işçisi kura sonuçları 2022 isim listesi… Gençlik ve Spor Bakanlığı kura çekimi başladı! – Günün Haberleri

GSB temizlik işçisi kura sonuçları 2022 isim listesi... Gençlik ve Spor Bakanlığı kura çekimi başladı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı kura çekimi için beklenen gün geldi. Bakanlığın taşra teşkilatında temizlik görevlisi meslek kolunda 144’ü engelli, 106’sı eski hükümlü statüsünde olmak üzere toplam 1017 sürekli işçi alımı için 12 Ağustos’ta sona eren başvuruların ardından, bugün kura çekimi gerçekleşecek. Kura çekiminin sona ermesinin ardından adaylar GSB işçi alımı kura sonucu isim listelerini Bakanlığın internet adresinden sorgulayabilecekler.

GSB KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Bakanlığın internet sitesinden yapılan duyuruda;

“4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde Bakanlığımız taşra teşkilatında temizlik görevlisi meslek kolunda 144’ü engelli, 106’sı eski hükümlü statüsünde olmak üzere toplam 1017 sürekli işçi kadrolarına yapılacak alımlara ilişkin aday listelerinin belirlenmesi amacıyla Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 12’nci maddesi gereği Türkiye İş Kurumu tarafından gönderilen nihai listelerde yer alan adaylar arasından noter huzurunda kura çekilecektir.

Kura çekimi 31 Ağustos 2022 Çarşamba günü saat 10.30’da Bakanlığımız Merkez Binası Konferans Salonu’nda (Örnek Mah. Oruç Reis Cad. No:13 Altındağ/ANKARA) gerçekleştirilecektir. Kura çekimini izlemek isteyen adaylar, salon kapasitesi doğrultusunda izleyici olarak katılım sağlayabilecektir.” ifadeleri yer aldı.

Bu bilgilere göre çekilişin canlı yayını bulunmuyor. Sonuçlar açıklandığında aşağıdaki sorgulama sayfasından erişime açılması bekleniyor.

GSB İŞKUR KURA SONUÇLARI 2022 SORGULAMA EKRANI!

KPSS ortaöğretim sınav başvurusu ne zaman? KPSS ortaöğretim başvuru ücreti ve tarihi ÖSYM!

PaYLaŞşşş