Google’da heyecan yaratan anlar! Milyonlarca kişi aynı şeyi gördü

Derleyen: Oğuzcan Atış / Milliyet.com.tr – Google, bundan tam 24 yıl önce hayatımıza girdi ve her daim hizmet alanını daha da genişleterek hayatımızda ‘vazgeçilmez’ bir noktaya yerleşti. İnternette dolaşanlara arama motoru hizmeti sağlamak hedefiyle yola çıkan şirket, hızla dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birine dönüştü vebugün birçok farklı teknoloji üzerinde çalışıyor. Bunlar arasında günlük hayatta en çok kullanılanların başında yer alan haritalar hizmeti geliyor. Google Haritalar ise son günlerde tüm dünyaya erişim imkânı sunması dolayısıyla birçok kişi için eğlence aracına dönüşmüş durumda. Öyle ki birçok meraklı kullanıcı Google Haritalar’da dolaşarak dünya üzerindeki garip yerleri keşfetmeye çalışıyor.


KOCA AYAK’TAN UFO’YAKADAR BİRÇOK DETAY VAR

8 Şubat 2005’te hizmete açılan Google Haritalar, şimdi 220 ülke ve bölgede her ay ortalama 1 milyar kişi tarafından kullanılıyor. Bu da internetin dört milyar düzenli kullanıcısının dörtte birinin bu uygulamayı kullandığı anlamına geliyor. 2007 yılında uygulamaya eklenen “sokak görünümü” özelliği ise bu hizmetin birçok kişiye ulaşmasında önemli bir adım oldu.

Google Haritalar temelde yol tarifi yapsa da, uygulamayı sadece dünyayı gezmek ve garip yerleri keşfetmek için kullananlar da var. Dünyanın pek çok noktasında doğaüstü ve dünya dışı varlıklara dair iz arayan milyonlarca kişi Google haritalarda saatlerce var olduğunu düşündüğü kanıtları arıyor. Daha önce bir kullanıcı uygulamada gezerken, Rusya’da bulunan bir ormanda ‘Koca Ayak’ isimli efsanevi canlıyı bulduğunu iddia etti. Aynı kullanıcı Fransa’da dev bir yılana ait olduğunu düşündüğü bir iskelet fotoğrafı da paylaştı, daha sonra görüntülerdeki yapının bir ‘sanat eseri’ olduğu açıklandı.

Eski karısı ağlayarak anlattı: ‘Ben de suçluyum’


Alıntı Metni

ÇÖLÜN ORTASINDA ‘HAYALET ŞEHİR’

Bu yılın başlarında bir başka kullanıcı Google haritalar hizmetini kullanarak ABD’nin Nevada eyaletinde gezmeye başladı. Çöl bölgesinde gezinen adam karşılaştığı manzara karşısında şoke oldu. Çölün dikkat çekmeyen bir kısmında piramit benzeri yapıları fark etti ve bunun bir ‘hayalet şehir’ bulduğunu düşündü. Sonrasında sosyal medyada paylaştığı bu görüntü ise büyük yankı uyandırdı. Kısa bir süre sonrapiramitlerin ardındaki gerçek de anlaşıldı. Çöldeki piramit benzeri yapıların heykeltıraş Michael Heizer tarafından Nevada’da ‘City’ olarak adlandırılan dev bir sanat enstalasyonu olduğu ortaya çıktı. Şimdiye kadar yapılmış en büyük modern sanat eseri olarak bilinen eser, 50 yıllık çalışmanın ardından yakın zamanda açıldı.

KORKUNÇ CİNAYET KAN DONDURDU

Google Haritalar’ı kullananların şu ana kadar karşılaştığı en korkunç detay, Tanzanya kıyılarındaki ıssız bir adada görüldü.Uygulama Irugwa Adası’nda gezintiye çıkmaya çalışan kullanıcıları, aydınlatmanın yetersiz olduğu eski bir binaya götürüyor. Binaya giren kullanıcılar elinde bıçak tutan bir bilgisayar animasyonu ve yerde kanlar içinde yatan bir cesetle karşılaşıyor. Duvarlarda ise “Çok geç kaldın, şimdi geri dön!” yazıyor.

72’lik kahraman imkansızı başardı

KAYIP CESEDİ BULDU

Google’ın haritalar uygulaması kimi zaman bir gizemi çözmek için de kullanılabiliyor. 2019’da Florida polisi, uygulamanın bir kullanıcısı tarafından gölette batık durumdaki araca yönlendirildi.

Alıntı Metni

Göle düşen aracı Google Haritalar’da keşfeden kullanıcı, bu bilgiyi polis ile paylaştı. Aracı kontrol eden polis memurları ise ceset kalıntılarıyla karşılaştılar. Yapılan DNA testinin ardından hayatını kaybeden kişinin Moldt olduğu teyit edildi.

Memur ve emekliye şimdiden zam göründü!
Icardi’nin ardından uçaklar peş peşe
Şampiyonlar Ligi’nde tarihi gece!
Galatasaray’da 5 ayrılık birden!
PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir