Gerard Depardieu 13 kadın tarafından cinsel tacizle suçlanıyor!

Asterix ve Oburisk Sezar’a Karşı (Asterix and Obelix vs. Caesar) filmiyle tanınan ünlü Fransız oyuncu Gerard Depardieu cinsel taciz suçlamasıyla karşıya karşı. Fransa’da 13 kadın, oyuncunun elle ve müstehcen sözlerle kendilerini taciz ettiğini öne sürdü.

Taciz vakalarının son yirmi yılda film ve televizyon setlerinde veya halka açık yerlerde meydana geldiği belirtildi.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Gerard Depardieu’nun avukatı, 74 yaşındaki oyuncunun suçlamaları reddettiğini söyledi. Oyuncu hakkında yaklaşık iki yıl önce de tecavüz iddiası ortaya atılmıştı. Depardieu, suçlamaları reddetmişti. 13 kadın henüz konuyla ilgili yasal girişimde bulunmadı.

SİCİLİ KABARIK

Depardieu, sinema oyuncusu Charlotte Arnould tarafından 2020 yılı aralık ayında tecavüzle suçlanmıştı. Charlotte Arnould, ünlü oyuncuya tecavüz ve cinsel saldırı suçlaması getiren ve bunları Mediapart’a aktaran 13 kadın içinde bulunmuyor.

Dünyaca ünlü oyuncu Gerard Depardieu, İstanbul’da

RUS VATANDAŞI OLDU

Öte yandan, Gerard Depardieu 2013’te zenginlerden daha fazla vergi alınmasına ilişkin yasaya tepki olarak ülkesini terk edip Rus vatandaşlığına geçmişti.

Gerard Depardieu özür diledi

DEPARDIEU HAKKINDA

Gerard Depardieu, küçük bir gezici tiyatroyla başladığı oyunculuk kariyerinde Bertrand Blier’nin “Les Valseuses (1971)” filmiyle başrole yerleşti. Bundan sonra ise dramadan maceraya, komediden tarihi filmlere tüm türlerde performansını sergiledi.

Yalnız Fransız sinemasında değil İtalyan, Rus, Alman ve Orta Asya sinemalarında da boy gösteren Depardieu sanat filmlerinde yer aldığı kadar gişe filmlerinin sevilen karakterlerini canlandırdı. Depardieu, sinema tarihine adını yazdırmış ustalarla çalıştı. Truffaut’nun yönettiği “Son Metro” (Le Derniere Metro-1980) Oscar ve Altın Küre’de Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü’ne aday gösterilirken, Depardieu’ya En İyi Erkek Oyuncu Cesar’ını getirmişti.

Oyunculuğun yanı sıra kamera arkasına da geçen Depardieu, Moliere’in Tartüf’ünü sinemaya aktarmış ve ortak yönetmenliğini üstlendiği iki film çekmişti.

PaYLaŞşşş