Fırsatçılar iş başında Hemen şimdiden alın! Son Dakika Yüzde 300 zam geldi! 40 TL’ye fırladı!

Koronavirüs salgını resmen yeniden hortladı. Konuya ilişkin vatandaşların ağızlarını açık bırakan bir olay yaşandı. Koronavirüs vakalarındaki artışın yaşanması fırsatçıları harekete geçirdi. Maske fiyatları 10 TL’ye kadar inen maskeler zamlandı. Fiyatı 40 TL’ye kadar çıktı. Bu sebeple vatandaşlara alabiliyorsanız hemen maske alın uyarısı yapıldı.

Haftalık vaka sayısı açıklandı. Koronavirüs tablosuna göre 1-17 Temmuz’da 226 bin 532 kişinin testi pozitif çıktı, 96 kişi hayatını kaybetti, iyileşen sayısı ise 124 bin 732 oldu. 4-10 Temmuz arasında tespit edilen vaka sayısı ise 117 bin 95. Buna göre vakalar bir önceki haftaya göre yaklaşık 100 bin arttı. Türkiye’de ilk Kovid vakasının tespit edildiği 11 Mart 2020’den bu yana görülen vaka sayısı 15 milyon 524 bin 71’e yükselirken, 99 bin 184 kişi hayatını kaybetti.

MASKELERE YÜZDE 300 ZAM GELDİ

Ülke genelinde artmaya başlayan vakalardan sonra vatandaşlar eski tedbirlere dönmeye başladı. Aşı olmayanlar aşı yaptırmaya maske takmayanlar maske maske almaya gidiyor. Ancak vakaların azaldığı ve tedbirlerin kalktığı dönemde maskeler 10 TL’ye kadar inmişti.

Ancak marketlerde o dönemde 9,90 TL’ye kadar inen 50’li maskeler 40 TL’ye kadar yükselmiş oldu.

EKSİK AŞILARI OLANLAR YAPTIRSIN

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Recep Demirhan, “Özellikle 50 yaşın üzerinde, kronik hastalığı olan kişilerin maskesini hemen hemen her ortamda takmalarını istiyoruz. Toplumun tüm kesimlerini aşılamamız gerekiyor. Hastanemizde aşısızları çok fazla hasta olarak görüyoruz. Eksik doz aşılanmış olanlar da koronavirüse yakalanabiliyor. Aşılarını yaptırsınlar ki sonbahara rahat ve korunaklı bir şekilde girelim’ dedi.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir