Ezo Sunal, Kemal Sunal’ın doğum gününü kutladı: Babamı öperken çekilen son fotoğrafımız

Türk sinemasının efsane oyuncularından Kemal Sunal, 3 Temmuz 2000 tarihinde hayata gözlerini yumsa da filmleri hala milyonlarca insan tarafından izleniyor. Kemal Sunal, geçtiğimiz temmuz ayında ölümünün 22’nci yılında Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında anılmıştı.

Kızı Ezo Sunal, oğlu Ali Sunal, eşi Nazlı Sunal ile aile yakınları ve sevenlerin katıldığı anma öncesinde, Ali Sunal basın mensuplarının sorularını yanıtlamıştı.

44 yaşındaki Ali Sunal, şu ifadeleri kullanmıştı:

Alıntı Metni

“DAHA DA ARTARAK DEVAM EDEN BİR ÖZLEMLE ANIYORUZ”

Ezo Sunal ise, “22 yıl deyince sanki çok zaman geçmiş gibi geliyor ama her yıl daha da artarak devam eden bir özlemle anıyoruz. Ve görüyorum ki sevenleri de o şekilde. Hep aynı şeyi söylüyorum, kocaman bir aileyiz. Arayan, mesaj atan, sosyal medyadan paylaşımlarıyla destek olan, dua eden herkese de buradan çok sevgilerimi yolluyorum. Çok teşekkür ediyorum” diye konuşmuştu.

“İYİ Kİ DOĞDUN KEMAL”

Gül Sunal, 55 yaşındayken hayata veda eden eşini 78’inci doğum gününde andı. Sunal paylaşımına “11 Kasım…. İyi ki doğdun Kemal .. İyi ki varsın… Daha çok gülecektik, esas şimdi gülecektik…” notunu düştü.

Sunal’ın paylaşımına oğlu Ali Sunal “Annemmmm” yazarken kızı Ezo kalp emojisi bıraktı.

‘Kemal Sunal cimri’ iddiasına Gül Sunal’dan yanıt

“GİTMENE HİÇ İZİN VERMEDİ SEVENLERİN”

Babasına olan özlemini sık sık dile getiren Ali Sunal da, yaptığı bir paylaşımla babasının doğum gününü kutladı. Sunal, annesinin yazdığı ‘Kemal Hadi Gel Bi Kahve İçelim’ kitabının yer aldığı kareye; “Canım babam, güzel babam. Sen hep bizimlesin, gitmene hiç izin vermedi sevenlerin. Çocuklarımızı seni tanıtarak, anlatarak büyütüyoruz hepimiz. İyi ki doğdun melek babam, seni çok seviyor ve çok özlüyorum yakışıklım…” mesajını yazdı.

“GÜLMEKTEN ÖPEMEMİŞİZ BİLE”

Kemal Sunal’ın kızı Ezo Sunal ise, kendisinin ve abisinin babalarını öptüğü bir fotoğrafı takipçileriyle paylaşıp; “Bu fotoğrafla kutlamak istedim doğum gününü… Sanırım babamı öperken çekilen son fotoğrafımız. Gülmekten öpememişiz bile… Canım babam” notunu ekleyerek, Ali Sunal’ı da etiketledi.

KEMAL SUNAL’IN ÖLÜMÜ

Kemal Sunal, hayatı boyunca yaptığı yolculuklarda daima kara taşıtlarını tercih etmiş, uçak ve deniz taşıtlarından korktuğunu dile getirmiştir. Çeşitli festivallerde, ödül törenlerine kara taşıtıyla yetişemeyen sanatçının uçak fobisi yaşamı boyunca yenemediği bir korkusu olarak kalmıştır. 3 Temmuz 2000 tarihinde, ‘Balalayka’ isimli filmin çekimleri için bindiği Trabzon uçağında kalp krizi geçirmiştir.

Ölümüne bir dizi ihmaller zincirinin neden olduğu düşünülmektedir. Zeki Alasya, Sunal’ın vefatıyla ilgili görüşünü şöyle dile getirmiştir; “Kimseleri filmin çekileceği yere otobüsle gitmek sıkıntısında bırakmamak için kendini zorlayarak bindi o uçağa, imkanı yok binmez.”

‘Güldür Güldür’de duygulandıran Kemal Sunal anısı
PaYLaŞşşş