EYT’li SSK BAĞ-KUR’lu ve memur emeklilerine 9.000 TL karşılıksız ödeme yapılacak! 3 yıllık peşin nisan ayında ödeniyor…

Resmi Gazete’de yayımlanan EYT yasasına göre nisan ayında emekli olan ve emekli olma hakkı kazananların hesaplarına koşulsuz 9000 TL ödeme yapılacak. 8 Eylül 1999 tarihinden önce sigortalı olup, yaş şartı dışında emeklilik için tüm şartları sağlayanlar, EYT yasası ile emeklilik başvurularını yapmaya başladılar ve ilk emekli maaşlarını Nisan ayından itibaren alacaklar.

Ancak EYT emeklilerinin maaşları açıklandıktan sonra bankaların ne yapacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Bankalar, EYT emeklileri için promosyonlarını düzenlemeye başladı. Peki EYT emeklileri banka promosyonlarından yararlanabilecek mi?

Milyonlarca emekli ve EYT emeklisi merakla Nisan ayını bekliyor. Artan emekli sayısıyla birlikte bankaların yeni promosyonlar sunarak müşteri portföylerini genişletme hamlesi yapması bekleniyor. Nisan ayından itibaren hem emekli hem de EYT emeklileri aylık promosyonları için başvuru yapabilecekler. Peki her banka hangi promosyonu sunacak ve EYT sonrası promosyon süreci nasıl işleyecek? İşte EYT emeklileri için banka promosyonları hakkında en sık sorulan soruların yanıtları.

EMEKLİLİK PROMOSYONUNUZ İÇİN BANKA SEÇİMİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

EYT emekli olduktan sonra uzmanlar hem emekli bireylerin hem de EYT emeklilerinin emeklilik promosyonlarını alacakları bankayı seçerken dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarıyor. Peki, emeklilik promosyonunuz için banka seçerken nelere dikkat etmelisiniz? İşte birkaç ipucu:

Uygulamalarını bildiğiniz, şubelerine kolayca ulaşabileceğiniz ve birçok ATM imkanı bulunan bankaları tercih edin.

Promosyondan faydalanmak için tek şart bankaya “3 yıl maaşımı sizden alacağım” sözünü vermenizdir. Ancak, bazı bankaların daha yüksek promosyon tutarları için ek gereksinimleri vardır. Bazı bankalar sadece maaşını kendilerine havale edenlere yüksek ödemeler sunarken, bazıları ise kredi kartı başvurusunda bulunan veya otomatik fatura ödeme talimatı verenlere promosyonu artırıyor. Bu nedenle karar verirken bankanın teklif edeceği tutarı hangi şartlar altında açıkladığını inceleyin.

Maaşınızı aldığınız bankadan kredi kartı almanıza gerek olmadığını unutmayın.

Bankalar emekli müşterilerine özel faizli kredi imkanları sunmaktadır. Ancak bu kampanyalardan yararlanan ve kredi kullanan müşteriler, banka değiştirmek istediklerinde daha yüksek promosyon fırsatları nedeniyle zorluklarla karşılaşabilmektedirler.

Düşündüğünüz promosyon tutarına ek olarak bankanın havale, EFT, kredi kartı ücreti gibi uygulamalarını inceleyin. Hem ücretli hem de ücretsiz uygulamaları araştırın.

PROMOSYON MİKTARLARI 9000 TL’YE KADAR ULAŞABİLİR

Elbette emekliler bankaların 3 yıllık sözleşme karşılığında ödeyeceği promosyon tutarını merak ediyor. Bankalar, nisan ayında hem emekli hem de EYT emeklileri için yeni promosyon tutarlarını kademeli olarak açıklamaya başladı. Ancak şu anda güncel promosyon ücreti 9.000 TL’ye kadar çıkıyor.

PaYLaŞşşş