Evlilik kredisi yaş şartı kaç? 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi başvuru şartları!

Evlilik kredisi yaş şartı kaç? 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi başvuru şartları!

Önümüzdeki günlerde nikah masasına oturmaya hazırlanan çiftleri yakından ilgilendiren açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. “Evlilik kredisi yakın takibimizde” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan bu projeyi gerçekleştirmekte kararlı olduklarını ifade etti. Erdoğan bir önceki kabine toplantısının ardından evlilik kredisi ile ilgili yeni açıklamada bulunmuştu.

150 BİN TL FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURUSU BAŞLADI MI?

Kredi başvuruları henüz başlamadı. Projenin tamamlanmasının ardından tüm detayların netleşmesiyle birlikte başvuruların bankalar aracılığıyla yapılması bekleniyor. Başvuruların önümüzdeki günlerde projenin detaylarının duyurulmasının ardından başlayacağı tahmin ediliyor. 

EVLİLİK KREDİSİ ŞARTLARI NELER, NASIL ALINIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş açıkladı:

Meclise gönderdik, top mecliste, biz tüm çalışmalarımızı tamamladık. Yeni yıldan önce hayata geçmesini bekliyoruz.Deprem bölgesi için pilot proje olarak başlatıyoruz. Akabinde de genişleteceğiz. Gençlerimizin beklediği bir müjdeydi.

Bütün kriterleri oluşturduk, bütün altyapı şu anda hazır. (Hangi yaşta gençler faydalanabilecek?) 18 -27 yaş gibi, ama bunların hepsi Meclis’te görüşülecek. Gelir kriteri var, yaş kriteri var. Belli suçlara bulaşmamış olmak ve deprem bölgesinde yaşamış…

Çiftlerin Aile Eğitim Programı ve Evlilik Öncesi Eğitim Programından da faydalanması gerekiyor. Bu kriterlere uyan herkes bundan faydalanabilecek. 2 yıl boyunca geri ödemesiz. Sıfır faizle vereceğimiz bir destek. Yönetmelik çıkarmamız gerekiyor akabinde. Pilot bölgeden başlama nedenimiz, deprem bölgesindeki gençlerimize destek olmak. Oraya moral motivasyon olmak.

Aile ve Gençlik Bankası’nın yeni yıldan önce hayata geçirileceği de duyuruldu

 
 
 
 
 
 

PaYLaŞşşş