Evlilik kredisi ne zaman verilecek? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan son dakika açıklaması!

Evlilik kredisi ne zaman verilecek? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan son dakika açıklaması!

Binlerce çiftin yakından takip ettiği 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi ile ilgili yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Konuya ilişkin son bilgilendireme Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan geldi. İşte o açıklamada yer alan tüm detaylar…

EVLİLİK KREDİSİ NASIL OLACAK?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, kabine toplantısının ardından konuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yılmaz, evlilik kredisine ilişkin detayları paylaştı ve “Özellikle, gençlere evlilik kredisi dediğimiz 150 bin TL, iki yılı geri ödemesiz ve 4 yıllık krediye destek verme mekanizmasını içeriyor. İleride fonlar arttıkça imkanlar arttıkça başka desteklerle tabii ki söz konusu olacak” ifadelerini kullandı.

 BAKAN MAHİNUR ÖZDEMİR GÖKTAŞ İLK BİLGİLERİ PAYLAŞMIŞTI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş açıkladı:

Meclise gönderdik, top mecliste, biz tüm çalışmalarımızı tamamladık. Yeni yıldan önce hayata geçmesini bekliyoruz.Deprem bölgesi için pilot proje olarak başlatıyoruz. Akabinde de genişleteceğiz. Gençlerimizin beklediği bir müjdeydi.

Bütün kriterleri oluşturduk, bütün altyapı şu anda hazır. (Hangi yaşta gençler faydalanabilecek?) 18 -27 yaş gibi, ama bunların hepsi Meclis’te görüşülecek. Gelir kriteri var, yaş kriteri var. Belli suçlara bulaşmamış olmak ve deprem bölgesinde yaşamış…

Çiftlerin Aile Eğitim Programı ve Evlilik Öncesi Eğitim Programından da faydalanması gerekiyor. Bu kriterlere uyan herkes bundan faydalanabilecek. 2 yıl boyunca geri ödemesiz. Sıfır faizle vereceğimiz bir destek. Yönetmelik çıkarmamız gerekiyor akabinde. Pilot bölgeden başlama nedenimiz, deprem bölgesindeki gençlerimize destek olmak. Oraya moral motivasyon olmak.

Aile ve Gençlik Bankası’nın yeni yıldan önce hayata geçirileceği de duyuruldu

PaYLaŞşşş