‘Ermenistan artık tahrikleri bırakmalı’

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov’la bir telefon görüşmesi yapan Çavuşoğlu, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Ermenistan artık tahrikleri bırakmalı. Azerbaycan’la vardıkları uzlaşı çerçevesinde barış müzakerelerine ve işbirliğine odaklanmalı” ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, Kastamonu’da iş insanları ve STK temsilcileri ile bir araya geldiği programda yaptığı konuşmada da “Azerbaycan’ın Karabağ zaferi sonrası barış ve istikrar için bir fırsat çıktı. Ama Ermenistan bunu tercih etmek yerine sürekli kışkırtıyor. Aslında ders alması, barış istemesi lazım. Azerbaycanbarış anlaşması teklif etti. Biz bunu destekliyoruz. Sınırların belirlenmesi lazım. Her zaman Can Azerbaycan’ın yanındayız” dedi.

Bakan Akar damevkidaşından son durum hakkında bilgi alarak çatışmalarda şehit düşen Azerbaycan askerlerine Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diledi. Görüşmede, Ermenistan’ın saldırgan tutumu ve provokatif hareketlerine yönelik tepkisini ifade eden Bakan Akar; Türkiye’nin her zaman kardeş Azerbaycan’ın yanında olduğunuvurguladı.

PaYLaŞşşş