Erdal Uğurlu’nun vefatı sanat dünyasını yasa boğdu

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde görev alan balet ve koreograf Erdal Uğurlu önceki gün hayatını kaybetti. “Çıplak Vatandaşlar”, “Kırmızı” ve “Gel Evlenelim Yürü Boşanalım!” gibi çok sayıda oyunda rol alan 57 yaşındaki Uğurlu, bir süredir kanserle mücadele ediyordu. Uğurlu’nun vefat haberi, sevenlerini ve yakınlarını yasa boğdu. İşte ünlülerin paylaşımları…

CEM DAVRAN

Çok erken, çok üzüldüm, böyle çok zor hayat. Nurlar içinde uyu.

CANSEL ELÇİN

İyi ki ‘Çıplak Vatandaşlar’ oyununda seni tanımışım. ‘Ne zaman tekrar sahneye çıkacağız?’ diye ara sıra konuşuyorduk. Dünya tatlısı bir insandın.

AYÇA VARLIER

Çıktığı her sahnede devleşen ışığıyla herkesi kendine hayran bırakan, çok değerli bir baş balet, arkadaş, ağabey, kareograftı. Bir yıldız daha kaydı.

NEJAT İŞLER

Bazı ruhlar vardır görmesen bile iyi gelir varlığı.

ÇAĞLA ŞIKEL

AKM (Atatürk Kültür Merkezi) yıllarımın sarı fırtınası…

ZAFER ALGÖZ

Dönem arkadaşım, yetenekli kardeşim Erdal Uğurlu veda etti. Çok zamansız oldu Erdal’ım yıktın hepimizi.

OKAN BAYÜLGEN

Erdal Uğurlu, hayatımız, sanat diğer her şey… Sen diğer her şeyde öldün, hayatımız ve sanat devam ediyor. Ne saçma değil mi?

SUNA YILDIZOĞLU

Devlet Balesi’nin efsane dansçısı, arkadaşım Erdal Uğurlu bizden ayrıldı. Seni hiç unutmayacağız Erdal, huzur içinde uyu.

NİLGÜN BELGÜN

Devlet Balesi’nin çok önemli bir dansçısı benim de sevdiğim bir arkadaşımdı.

REHA ÖZCAN

Her şey anlamını yitiriyor bazen, sonra bir şeyler yükleyip yola devam ediyoruz. Üzüntümü ifade edecek kelime yok. Yattığın yer incitmesin kardeşim.

Sunucu Bülent Özveren hayatını kaybetti

PaYLaŞşşş

Yorumlar kapalı.