Emina Jahovic’ten ‘nafaka’ cevabı: Erkek, erkek adam gibi davranmalı!

HÜSEYİN ALTUN / MİLLİYET
Emina Jahovic, önceki gece Bebek’te bir mekan çıkışında görüntülendi. Arkadaşı ile kahve içmeye geldiğini söyleyen şarkıcı, yeni projesinden bahsetti. Jahovic, “Yeni bir albüm çıkartıyorum. Düetler de var içerisinde, kendi söylediklerim de. Belgrad’a gidiyorum. Çok güzel olacak” dedi.

Mustafa Sandal ile 2008 yılında dünyaevine girten, iki çocukları olmasına rağmen 2018’de evliliğini sonlandıran Emina Jahovic, eki eşinin ‘nafaka iptali’ için dava açması züerine ünlü şarkıcıyı kendisinden mal kaçırmakla suçlamıştı. Ünlü çift, nafaka konusunda mahkeme kararı sonucu anlaşıp, ortak bir karara varmak zorunda kalmıştı.

“ÇOCUKLARININ NAFASINI ÖDEMELİ”

Jahovic’e, komedyen Cem Yılmaz ile eki eşi Ahu Yağtu arasında da nafaka konusunda anlaşmazlık yaşandığı hatırlatıldı. 40 yaşındaki güzel, “Ünlü anneler bir yandan çalışıyor ise sizce nafaka almalı mı?” sorusuna şu yanıtı verdi:

Alıntı Metni
Telefonu elinden düşürmedi

3 MİLYON TL!

Emina Jahovic, basın mensuplarının sorularını yanıtladıktan sonra yeni aldığı yaklaşık 3 milyon TL değerindeki arabasına binerek, arkadaşı ile birlikte Bebek’ten ayrıldı.

MAHKEMEDEN CEM YILMAZ’A KÖTÜ HABER!

Ahu Yağtu (44) ile Cem Yılmaz (49), 20 ay süren evliliklerini Aralık 2013’te resmen sonlandırdı. Kemal adında 10 yaşında bir oğulları olan ikiliden ünlü komedyen, boşanmanın ardından eski eşine 10 bin dolar nafaka ödemeye başladı. Cem Yılmaz, 2022’de dolar kurundaki artış ve koronavirüs pandemisi koşulları nedeniyle nafakanın indirilmesi için Yağtu’ya dava açarak, 10 bin dolarlık nafakanın 40 bin TL’ye indirilmesini talep etti. Mahkeme, ‘nafaka’ talebini kısmen kabul ederek, 70 bin TL nafaka ödenmesine hükmetti.

“14 MİLYON TL ÜCRET ALDI”

Ahu Yağtu’nun avukatı ise mahkemenin nafakayı 70 bin TL indirmesinden sonra istinaf mahkemesine başvurdu ve Cem Yılmaz’ın gelirlerinde azalma olmadığını belirtti. Dilekçede; davacının pandemi sürecinden olumsuz etkilenmediği, reklamlarda boy gösterdiği tedarik firmalarının işlerinin arttığı, 14 milyon TL ücret aldığı, dizilerinin yayında olduğu, Avrupa’nın birçok şehrinde stand-up gösterileri yaptığı, Türkiye’deki ve Londra’daki taşınmazlarından döviz cinsinden kira geliri olduğu, mahkemenin Türkiye’deki enflasyon oranlarını baz almadığı, davacının iş insanı olması nedeniyle dövizdeki öngörülemezlik unsurunu kabul etmedikleri belirtildi.

İstinaf mahkemesi, başvuru dilekçesinde sunulan nedenleri haklı bularak kararı bozdu. Böylelikle Cem Yılmaz’ın, eski eşine 10 bin dolar nafaka ödemeye devam etmesi kararı verildi.

Rakamları görünce gülesi geliyormuş!
PaYLaŞşşş