Emekliler İçin Ciddi Ödemeler Yapılacak? Emekliye 10 bin TL ödeme! Hangi Emekli Ne Kadar Alacak? İşte Detaylar

Emeklilerin ek gelir avantajlarına bir yenisi daha ekleniyor. Emekliler üzerine konsantre olan bankalar ciddi bir teklif daha getirdi. Emeklilerin haklarını arttırmaya yönelik uzun süredir devam eden çalışmalar  güncellenmeye devam ediyor. Bankalar, emekli yakınlarını getirenlere 250 TL referans parası veriyor. 31 Kasım tarihine kadar yararlanılabilecek bu destek anında veriliyor.  250 TL ödeme bankaların yeni bir destek ve promosyon uygulaması olarak öne çıkıyor.

Bankaların emekli promosyonları yenilendi. 1 Kasım 2022 tarihinde güncel rakamlar geçerli oldu. 3.500 TL’ye kadar maaşlar için 3.000 TL, 3.500-7.500 TL arası olan maaşlar için 3.500 TL, 7.500-10.000 TL arası olan maaşlar için 4.500 TL, 10.000 TL’den fazla maaşlar için 5.000 TL seviyesine çıktı.

Bankalar Emeklileri Promosyon Kralı Yapıyor

Emekli yakınını getirene 250 TL’lik bir ödeme yapan bankalar, promosyonu yenilemek için başvuru şartı arıyor.Banka şubesi veya internet üzerinden başvuru kolaylıkla yapılabiliyor.Banka önceki taahhütten kalan sürenin promosyon tutarını düşerek yeni tutarı emekliye ödüyor.

Farklı bankaya geçilecek ise taahhüdün sürdüğü  bankaya kalan sürenin tutarını iade etmek ve seçilen bankaya başvuru yapmak gerekiyor. Emeklilerin yaşam kalitelerini sürdürebilmesi adına devlet tarafından yapılan yardımların bir diğer ayağı bankalar tarafından gerçekleştiriliyor durumda. Zorlaşan yaşam koşullarında bu destekler bütçelere de katkı sunuyor.

Bankalar Para Saçmak İçin Yarışta

Bankalar, yeni yıl gelirken kesenin ağzını iyiceaçtı. Amaç destek kaynağını arttırıp, emeklilere ek gelir sağlamak ve dolaylı olarak bankanın tanıtımını yaparak müşteriyi elde tutmak. Bankalar bu kapsamda birbirleri ile kıyasıya rekabet halinde. Promosyon tutarları güncellenip artışlar yansıtılırken diğer yandan da yeni teşvikler açıklanıyor. Emekli yakınını getir uygulaması da bunun bir örneği.

Gelirleri azalan ve geçim mücadelesinde zorlanan emekliler, bankalardan adeta yardım eli görüyor.Bankalar ile temasa geçilip, sağladıkları özel destekler ile ilgili geniş bilgi alınabilir. Telefondan, şubeden veya internet üzerinden detay bilgilere ve yeni kampanyalara ulaşmak mümkün olacaktır. Bankaların yardım ve teşvik kapsamındaki yardımların,  önümüzdeki süreçte devam edeceği belirtildi.

PaYLaŞşşş