ELENEN İSİM BELLİ DOLU! 23 EKİM MASTERCHEF’TE KİM GİTTİ?

MasterChef yarışması TV8’de ekrana geliyor. Kırmızı ve mavi takım olarak hafta boyu yarışan yarışmacılar arasından 6 isim potaya gitmişti. Eleme turunda ise altı yarışmacı iki aşamalı oyuna çıktı. İlk turda fesleğen ve reyhanla yaratıcı tabaklar çıkarıldı. İkinci oyuna çıkan 3 yarışmacı arasından bir isim hayallerine veda etti… İşte, MasterChef’te yaşananlar…

MASTERCHEF KİM ELENDİ? (23 EKİM)

MasterChef Türkiye yarışmasında pazar akşamı eleme heyecanı yaşandı. Kırmızı ve mavi takımların mücadelesi ardından potaya giren 6 isim iki aşamalı oyunda karşı karşıya geldi. Oyunun ilk aşamasında MasterChef jürisi, yarışmacılardan fesleğen ve reyhandan yaratıcı tabaklar çıkarmalarını istedi.

Jürinin değerlendirmesi sonucunda en başarılı olarak birinci seçilen Metin, böylece potadan çıkan ilk isim oldu. Gamze 2. seçilirken 3. isim de Tolga oldu.

Son üçe Fatma Nur, Atike ve Tayfun kaldı. İkinci oyun için tezgah başına geçtiler. Bu aşamada Danilo Şef’in tabağını en iyi şekilde yapmak için mücadele ettiler. Üç isim de bu turdaraviolone yemeğini yapıyor.Danilo Şef’in tabağı için yarışmacılara 45 dakika verildi. Danilo Şef son bir tavsiye olarak ‘Bir tane yapmayın’ dedi.

Sonucun açıklanmasının hemen öncesinde duygusal anlar yaşayan Fatma Nur, değerlendirmeyi beklerken bir not yazdı. Mehmet Şef, Fatma Nur’un arkadaşı Buket’e yazdığı notu okudu. Notta şu ifadeler yer alıyordu: Bugün şu an karar aşamasındayız, 3. olup elenirsem üzülürüm. Buket umarım bu hafta elenmem sana söz verdiğim güzel bir gelecek için.

Yarışmacıların şef tabaklarını değerlendiren MasterChef jürisi, Tayfun’u potandan çıkan ilk isim olarak açıkladı. Atike yarışmaya veda eden isim oldu.Atike, Fatma Nur’a dönüp yaptığı açıklamada, “Buket’e verdiğin söz devam ediyor” dedi.

Elendiğini öğrendikten sonra Atike gözyaşlarını tutamadı. Atike konuşma yaparken duygusal anlar yaşadı. ”Sizi seviyorum. Eleştirinizi, nasihatlarınızı hepsni cebime koyuyorum. Psikolojik olarak çok zor bir yer. ”Sizin dışınızda teşekkür etmek istediğim bir aile daha var.” diyerek MasterChef ekibini saydı. Atike yaptığı açıklamada, “Bana ayrılan sürenin sonuna geldik” dedi.

PaYLaŞşşş