Ediz Hun ve Selma Güneri ilk kez tiyatro sahnesine çıktı

HÜSEYİN ALTUN / MİLLİYET
Yeşilçam’ın efsane jönü Edis Hun, Dünya Gönüllüler Günü etkinliğinde bir konferans vermişti. Konferansta kendi yaşamından örnekler veren Hun, “Vücudunuzla birlikte beyninizi de çalıştırırsanız zinde ve fit kalırsınız. Beyninizi çalıştıracak aktiviteler yapın. Azminizi ve ümidinizi hiçbir zaman kaybetmeyin” şeklinde konuşmuştu.

Toplumda bulunan iki eksiği ‘hareket’ ve ‘hobi’ olarak teşhis eden ünlü oyuncu, öğrencilere, “Muhakkak hareket edin. Bu sayede ince kalırsınız. Edineceğiniz bir hobi ile de ruhunuzu ve ufkunuzu geliştirirsiniz” tavsiyesinde bulunmuştu.

İLK KEZ TİYATRO SAHNESİNE ÇIKTILAR

Yeşilçam ünlüleri Ediz Hun ve Selma Güneri, önceki gece ilk kez bir tiyatro sahnesini paylaştıkları oyunu sergiledi. Tiyatro Ak’la Kara’da promiyeri gerçekleşen “Muhteşem İkili” adlı romantik komedi oyununun öncesinde sorulara yanıt veren Ediz Hun ve Selma Güneri, “Yıllar sonra çok farklı bir iş yapıyoruz. Ediz Hun tiyatro yapacağız dedi ve yola başladık” dedi.

“EZBERLEMEK YETMİYOR”

Selma Güneri, “Ediz beni aradığında nasıl yapacağım diye çekindim aslında. Ama bu gece serüvenimiz başlıyor. Ediz ile gurur duyuyorum. Tiyatro kararı çok zordur ve disiplin ister. Hataya yer yoktur. Ezberlemek yetmiyor. En natural şekilde aktarmak da lazım” diye konuştu.

Ediz Hun ve Selma Güneri, “Tiyatro sahnesinde ilk kez birlikte olacağız ama 2009 yılında bir sinema projesinde beraberdik. Çok da uzun zaman olmamış. Sürekli görüşüyoruz da zaten” dediler.

“OYUNCU KELİMESİNİ SEVMİYORUZ”

Tecrübeli isimler, günümüzdeki dizileri ve genç oyuncuları da beğendiklerini dile getirdiler. Muhabirlerin, “Genç oyuncular ve sinema sektörünü nasıl buluyorsunuz?” sorusuna “Öncelikle biz oyuncu kelimesinin söylenmesini sevmiyoruz. Bizler birer artistiz. Artist kelimesi daha çok hoşumuza gidiyor ve bizi yansıtıyor. Çünkü art sanat demektir” şeklinde sitemde bulundular.

“ÇOK ÇALIŞMALIYIZ”

İkili, genç oyuncuları ve sinema projelerini şu şekilde değerlendirdi:

Alıntı Metni

Ediz Hun ve Selma Güneri, 1965 yılında ‘Son Kuşlar’ filminde birlikte yer almış ve 52 sene sonra aynı pozu vermişti.

Selma Güneri’den kanser açıklaması
PaYLaŞşşş