Düğün masraflarını taksitle ve faizsiz şekilde ödemenin yolunu buldular!

Milliyet.com.tr – ABD’de yaşayan Angela Millin 2021 yılının nisan ayında nişanlandıktan hemen sonra birçok gelin adayı gibi çabucak düğününü planlamaya başladı. Yapılacaklar listesinin başında bir tarih belirlemek, mekân seçmek ve bir bütçe düzenlemesi yapmak vardı. Hem ebeveynleri hem de müstakbel kayınvalidesi ve kayınpederi etkinlik için harcamalar için yardım etmeyi teklif etmişti. Ancak Angela Millin ve nişanlısı önümüzdeki aralık ayında Miami’deki Perez Sanat Müzesi’nde düğünlerini yapmaya karar verince ebeveynleri çıkan masraflar karşısında şoke oldular.

12 TAKSİTE KADAR BÖLMEK MÜMKÜN

Bir pazarlama ajansında iş geliştirme direktörü olarak çalışan 32 yaşındaki Millen ve nişanlısı tüm ön ödemeleri oldukça şaşırtıcı bulmuştu. Bir tavsiye üzerine çift, evleneceklere yapacakları harcamalar için kolaylık sunan Maroo’ya başvurdu.ABD’de 2021 yılının temmuz ayında hayata geçirilen bu platform,“Şimdi al, sonra öde” şeklindeki planıyla çiftlere satın alınan ev aletleri de dâhil olmak üzere 12 aylık bir süre boyunca taksitler halinde ödeme yapma seçeneği sunuyordu. Angela Millin ve sevgilisi dedüğün organizasyonu, fotoğraf, kameraman, saç ve makyaj için anlaştıkları Annie Lee’ye ödeme yapmak için Maroo’yu kullandı.

Alıntı Metni

‘HEPİMİZ İÇİN BİR KAZANÇ’

İş bir düğün organizasyonu için ödeme yapmaya geldiğinde çiftlerin masrafları peşin veya kredi kartlarıyla karşılamak dışında pek bir seçeneği yok. Yeni evlenen çiftler için bambaşka bir ödeme planı geliştiren Maroo’nun pazarlama müdürü Anja Winikka, “İlham almak için çok sayıda harika planlama aracınız, kontrol listeleriniz ve fotoğrafçılarınız var. Ancak ödeme süreci için hiçbir zorluk yok” ifadelerini kullandı.

Bulaşık makinesinden ‘tuvalet’ çıktı

Maroo ile çalışan düğün fotoğrafçısı Phillip Van Nostrand, müşterilere taksitli ödeme seçeneği sunulmasının işine fayda sağladığını çünkü anlaşma aşamasında para konuşmanın genellikle sinir bozucu olduğunu söyledi. “Müşterilerin daha farklı ödeme seçenekleri olduğunda, satış sürecindeki çatışmalar azalabilir. Bu anlamda hepimiz için bir kazanç” dedi.

Alıntı Metni

‘DİKKATLİ OLUNMALI’

Finans yazarı Nicole Lapin iseçiftlere taksit planlarının cazibesi konusunda dikkatli olmalarını tavsiye ediyor.Daha sonra öde özelliği kullanıcıların karşılayabileceklerinden daha fazla masraf yapmalarına neden olabilir” diyen Lapin, ödeme noktasında sistematik davranabilen, istikrarlı kişiler için bu tür bir planın en iyisi olduğunu söyledi. “Düğün özel ve önemli bir olay. Ancak günün sonunda baktığınızda bir eğlenceden farkı yok ve bu nedenle aşırıya kaçılmasından hoşlanmıyorum” ifadelerini kullandı.

SİSTEM NASIL İŞLİYOR?

Bir çift online ağ üzerindeki bir satıcıyla anlaştığında, o satıcı platform üzerinden faturayı yönlendiriyor. Daha sonra çift fatura toplamını 3, 6 veya 12 aya bölme seçeneğine sahip oluyor. Daha geleneksel bir ödeme planı tercih edenlerdenseniz düğün tarihinden hemen önce ödemenin yarısını da yapabiliyorsunuz.Herhangi bir ödeme planı oluşturmadan önce Maroo kullanıcıların belirledikleri tarihte ödeme yapıp yapmayacağını anlamak için kredi puanını etkilemeyen bir yönteme başvuruyor. Çift kredi kontrolünden geçemezse de iki seçenek var: Farklı bir satıcıyla tekrar pazarlık yapmak veya ödeme planına kefil olarak aile üyelerini dahil etmek. Ödeme planı onaylandıktan sonra da Maroo tarafından garanti altına alınan faizsiz kredi seçeneği sunuluyor. Bu da çiftlerin faizsiz taksitlerle geri ödediği bir kredi. Kullanıcılar ödemelerini yapamadığında ek bir faiz işlemiyor ancak ödenmemiş faturalar tahsil edilemediği için kişilerin kredi puanı düşüyor.

Alıntı Metni
Putin’in ortalığı karıştıran 3 fotoğrafı!
‘Son akşam yemeği’ni ikinci kez yiyecek
PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir