Dolar 25 TL’ye çıkacak! Uzmanlardan kritik uyarı! Tarih verildi! O günden Kıyamet kopacak! Dolar borcu olanlar dikkat!

Dolardaki dalgalanma devam ediyor. Yatırımcılar ve vatandaşlar, mevcut durum göz önüne alındığında Doların yükselip düşmeyeceği sorusuna yanıt arıyor. Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketi ve yaklaşan 14 Mayıs genel seçimleri dolardaki yükselişi tetikledi.

Son iki haftadır hem döviz hem de altın piyasalarında önemli hareketler var. Elinde Dolar olanlar ve Dolar borcu olanlar endişeyle durumu takip ediyor. Dolar borcu olanlar için kötü haber, Dolar olanlar için ise ünlü bir ekonomistten iyi haber geldi. Doların 25 TL’ye ulaşacağı tarih belli oldu. Yatırım yapmayı düşünüyorsanız acele edin çünkü o tarihte Dolar fırlayacaktır.

Döviz kurlarındaki yükseliş Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketi ve hemen ardından seçim ortamı ile hız kazandı. Son zamanlarda 19 TL psikolojik eşiği aşılırken dolar kurundaki yükseliş hızlanırken, ekonomistler yaklaşan genel seçimler öncesi birbiri ardına uyarılarda bulunuyor. Türkiye ekonomisinde dolar rezervinin azaldığını belirten uzmanlar, bugünlerin daha iyi günler olduğunu ve doların daha da yükseleceğini iddia ediyor. Dolar kuru ile ilgili yeni bir yorum ünlü ekonomist Dr. Tolga Uysal’dan geldi. Dr. Tolga Uysal, Doların 25 TL’ye ulaşacağı tarihi açıkladı.

Deriva Danışmanlık’tan Dr. Tolga Uysal, dolar kuru ve ekonomi politikaları hakkında çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Doların şu an 19 TL seviyesinde olduğunu belirten Uysal, seçim öncesi 19.50 TL’ye çıkacağını, seçim sonrası 25 TL’ye doğru bir sıçrama olacağını söyledi.

Uysal, seçim sonrası hükümet değişikliği olsa da olmasa da ekonomide önemli dalgalanmalar olacağını da belirterek, ekonomi politikalarında değişiklik yapılması gerektiğini vurguladı. Faiz oranlarının yükseltilmesi gerektiğine dikkat çekti; aksi takdirde 25 TL’ye doğru bir sıçrama olur ve maalesef Dolar burada durmayabilir.

Uysal ayrıca seçim öncesi dolar kurunun yeniden yükseleceğini söyleyerek beklentinin 19.50 TL olduğunu vurguladı. Ancak asıl kaos Dolarla ilgili seçimlerden sonra çıkacaktır. Bu nedenle Dolar borcu olanların hızlı hareket etmeleri ve borçlarını ödemeleri tavsiye edilmektedir.

PaYLaŞşşş