Dilek Taşı son bölümde neler oldu? Figen, Mustafa’yı durdurmaya çalıştı!

Yapımını Pastel Film, yapımcılığını Yaşar İrvül ve Efe İrvül’ün üstlendiği Dilek Taşı, ikinci bölümü ile ekranlara geldi. 1980’li yıllarda geçen bir hikâyeyi konu alan dizi yine heyecan dolu anlara sahne oldu. Dizinin 3’üncü ve yeni bölümü Mustafa ile Cemre’nin kavuşması ile başladı.

Dilek Taşı üçüncü bölümde yaşananlar…

Mustafa kızına sıkı sıkı sarılarak ‘Seni bulacağım demiştim’ diyerek hasret giderir.

‘DİLEK TAŞI’ SON BÖLÜM

Kenan Sevda’nın yanına giderek Figen’in işten ayrılacağına üzüldüğünü söyle ve şöyle devam eder: Çünkü o zaman buraya daha az geleceğim ve sizi daha az göreceğim… Bunun üzerine Sevda gülümser ve ‘Belki de daha az görmezsin’ der. İkili baş başa bahçede yürüyüş yapmaktadır.

Haber Detay Görsel Slider

Bu esnada Figen Mustafa ve Cemre de bahçededir. Kenan ve Sevda’nın yaklaştığını görünce uzaklaşmaya çalışırlar ancak gelen sesler Kenan’ın dikkatinden kaçmaz. O esnada üçlü Kenan’a gözükmemeyi başarır.

MUSTAFA VE CEMRE, YÜREKLERİ DAĞLADI / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Cemre’yi Figen’in yanında gören Macide Hanım Figen’i yine azarlar. Daha sonra bir telefon görüşmesi yapan Macide yurt dışından beklediği haberi alır. Artık Sinan Rona’nın tedavi süreci için harekete geçme vakti yaklaşmaktadır.

CEMRE: SİZLER BENİM AİLEM SAYILIRSINIZ

Figen’den beklenmedik bir hamle gelir. Figen Macide’den Sevda’dan ve Rüçhan’dan tek tek özür diler. Onu affetmelerini ve Cemre ile ilgilenmeyi teklif eder.

HARUN RONA, KÖŞKE DÖNDÜ / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

‘Ayrıca burası benim evim. Sizler benim ailem sayılırsınız.’

Figen Mustafa’yı sakladığı eski kulübeye ilk yardım malzemeleri götürür. Bu esnada Mustafa’nın durumu iyiye gitmemektedir, ateşi giderek yükselmektedir.

MUSTAFA VE FİGEN’İN KORKU DOLU ANLARI / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

MUSTAFA RONA’LARIN KÖŞKÜNDE

Mustafa kızını görmek için risk alarak Ronaların köşküne girer. Figen, Mustafa’nın kulübede olmadığını fark etmiş ve her yerde onu aramaktadır. Oysa Mustafa kızı ile vedalaşarak gitmiştir.

‘FİGEN BUYUR NİŞANLININ CEKETİ’

Sevda evde Figen’ ile karşılaşır ve ‘Nişanlının ceketi bende kalmış, dün üşüyünce centilmenlik yapıp vermişti, bende kalmış. Ama istersen bir yıka parfüm kokuyor’ dedikten sonra Kenan’ın kendisine verdiği iltifatlar dolu kartı gösterir.

FİGEN, RONA AİLESİNDEN ÖZÜR DİLEDİ / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu esnada Kenan da arkadaşı ile dışarıda kafa dağıtmaktadır ve Figen ile evlenmek istemediğini defalarca dile getirmektedir. Ayrıca Sevda’ya duyduğu hisler de kafasını karıştırmaktadır.

Mustafa arkadaşı Semih’ten yardım istemek için eski çalıştığı fabrikaya gider. Tam Semih ile konuşurken fabrikanın sahibinin kardeşi gelir ve Mustafa’nın ölmediğini öğrenir. Semih Mustafa’nın kaçması için mücadele ederken, patronun kardeşi Semih’i aşağı iter.. Semih hayatını kaybeder. Mustafa ise isyan eder:

“Ne istediniz bizden, biz it gibi çalışmaktan başka ne yaptık sizin için.”

HÜSEYİN’İN ACI HİKAYESİ / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

RÜÇHAN MACİDE’NİN SABRINI TAŞIRDI

Rüçhan erken saatlerde içki içmeye başlar ve tuhaf tavırlar sergiler. Macide artık Rüçhan’ın bu durumundan çok rahatsızdır. Çocukları Figen’e emanet eder ve Rüçhan’ı yanına çağırır. Macide o esnada hastaneden görevliler çağırmıştır. Rüçhan Macide’ye ‘Beni Sinan’dan ayırma. Düzeleleceğim gerçekten düzeleceğim. Beni lüften gönderme.’ diye çığlıklar içinde yalvarır. Macide Rüçhan’ı son kez affeder…

KAZA YAPIP KARAKOLA DÜŞEN KENAN’A SÜRPRİZ

Kenan bu esnada kaza yapmıştır ve karakola düşmüştür. Ronaların köşkünü aradığında telefona çıkan Sevda ceketini alarak evden çıkar. Ve Kenan’ı karakoldan çıkartır. Sevda, karakoldan çıkan Kenan’ın yanına gider. Kenan bu esnada yine Sevda’ya içini döker:

Alıntı Metni

FİGEN, MUSTAFA İÇİN NÖBET TUTTU / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

RÜÇHAN’A DARBE ÜSTÜNE DARBE

Rüçhan eşinin iş yerine gittiğinde çok kötü bir sürpriz ile karşılaşır. Kocasını, iş arkadaşıyla birlikte yakalar ve göz yaşları içinde kalır.

Alıntı Metni

CEMRE, FİGEN’DEN VAZGEÇMEDİ! / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

HARUN RONA GERİ DÖNDÜ!

Harun Rona köşke geri döner. Daha Cemre’yi görür görmez, Macide’nin neyin peşinde olduğunu anlar: İsviçre biletleriniz iptal edildi. Cemre bundan böyle benim himayemde…

SEMİH HAYATINI KAYBETTİ / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

BÖYLE Mİ BABALIK EDECEKSİN CEMREYE?

Cemre’yi alıp kaçmaya karar veren Mustafa’ya Figen sert çıkışır. ‘Seni buradan çıktıktan 10 dakika sonra yakalarlar. Jandarmalar seni yaka paça götürürken Cemre ne yapacak? Seni tekrar hapse atacaklar, belki de asacaklar. O zaman bir kez daha mı dünyası başına yıkılsın Cemre’nin? Böyle mi babalık edeceksin ona?

RÜÇHAN, ARAS’I OFİSİNDE BASTI / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

MUSTAFA VE CEMRE GİDİYOR…

Mustafa ve Cemre gitmek için toparlanır. Figen ile vedalaşırlar. Cemre Figen’i bırakmak istemez inatla ‘Sen de bizimle gel Figen abla ben seni özlerim’ der. Mustafa ve Cemre Figen’e veda ettikten sonra gözden kaybolur.

YİNE ÇOK İZLENDİ

Dilek Taşı, yayınlanan yeni bölümü ile izleyicilerden tam not alarak, yine çok izlenmeyi başardı. Reyting listelerinde üst sıralarda yer alan dizi, 20+ABC1 kategorisinde 4,95 reyting ve yüzde 13,55 izlenme payı alarak, günün en çok izlenen dizisi olmayı başardı.

MUSTAFA, CEMRE’Yİ ALIP GİTTİ! / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

‘DİLEK TAŞI’ 4’ÜNCÜ BÖLÜM FRAGMAN

Dilek Taşı 4. bölüm fragmanı da yayınlandı! Mustafa ile Cemre yakalanacak mı?

Perihan Savaş’tan ‘Dilek Taşı’ üzerine samimi açıklamalar
‘Dilek Taşı’nın senaristi Can Sinan’dan özel açıklamalar!
PaYLaŞşşş