Devlet’ten Hiç bir Geliri Olmayana ilaç gibi gelecek ödeme! Müjde tam 7.200 TL Destek ödemesi Hesaplara Yatırılıyor!

Devlet Yardım parası başvuruları başladı. Devletin 2023 yılı içinde yapmakta olduğu sosyal destek ödemeleri hızla devam ediyor. 7200 TL nakti ödeme için sunulan şartlar da açıklandı.

Devlet, geliri olmayan vatandaşlara destek ödemelerini yapmayı hız kesmeden sürdürüyor. Bu yardımların içinde  yaşlılık maaşıda da yer alıyor. 2023 65 yaş yaşlılık aylığı ne kadar oldu? Sorusu ise çok merak konusu oldu. Daha fazla ayrıntıya haberimizden göz atabilirsiniz.

2023 Ocak Asgari ücret zammı ardından diğer ücretlerdeki artış da gözle görülür hale geldi. Geliri olmayan kişiler tarafından incelemeye alınan sosyal yardım ödemeleri kapsamında bulunan yaşlılık aylığı ödemelerine ilişkin ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Geliri olmayan kişiler için yaşlılık maaşı ile ilgili araştırmalar hız kazandı. 2023’te 65 yaş aylığı ne kadar oldu? 2023 yaşlılık maaşı ne zaman yatırılacak? İşte detaylar…

2023 Yeni yılın gelmesiyle beraber zamlar belli olmaya başladı. Asgari ücret zammı sonunda işsizlik, maluliyet ve 65 yaş aylığı da yükseldi. Devletin koymuş olduğu SGK’dan geliri olmayan, fakirlik sınırının altında olan ve geliri olmadığını gösterenlere yaşlılık aylığı veriliyor. Yaşlılık maaşı kimlere verilir? 65 yaş aylığı ne zaman verilir? Detaylar burada…

GELİRİ OLMAYANA VATANDAŞA DEVLET DESTEĞİ!

2023 senesinden itibaren maaş zammı kesinlik kazanmaya başladı. Hiçbir geliri olmayanlar ile belli bir yaşa gelmiş olanlara 65 yaş emekli aylığı ile ilgili ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Devlet yardımına ihtiyaç duyan kişiler aylık 2.604 TL ücret ödeniyor. 3 ayda bir düzenli olarak verilen bu ücret yıllık 10416 liradır. Geliri olmayan vatandaşın hemen başvurabileceği bu yardım ile hemen hesabınıza para geçecektir.

65 YAŞ AYLIĞI NE ZAMAN VERİLİR?

Yaşlılık maaşı olarak da bilinen 65 yaş aylığı, 3 ayda bir hesaplara yatırılıyor. Hesabı olmayan vatandaşlarada ödemelerini PTT gidip alabilirler. Bu aşamada ilk ödeme Mart ayında, ikinci ödeme Haziranda, üçüncü ödeme Eylül ayında ve dördüncü ödeme Aralık’ta yatırılacak. Hesabınız yoksa TC’nizin son hanesine göre vatandaş hesabına yaşlılık maaşı almak için PTT aracılığıyla alabilirsiniz.

65 YAŞ MAAŞI KAÇ LİRA?

Devlet tarafından verilen 65 yaş aylığı kesinleşirken asgari ücret yıllık olarak belirlenir. 2023 Yeni asgari ücretle birlikte 65 yaş aylığı da artırıldı. Yeni yaşlılık maaşı 2604 lira olduğu açıklandı.

PaYLaŞşşş