Deprem mi oldu, nerede? Anlık son depremler 24 Mart 2023 Kandilli, AFAD!

Deprem mi oldu, nerede? Anlık son depremler 24 Mart 2023 Kandilli, AFAD! – Son Dakika Haberleri İnternet

Deprem mi oldu, nerede? Anlık son depremler 24 Mart 2023 Kandilli, AFAD!

Deprem mi oldu, nerede, kaç şiddetinde? Sorgusu Türkiye’yi sarsan Kahramanmaraş depremi sonrasında gündeme oturdu. Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli, 10 kentte yıkıcı hasara neden oldu. Kahramanmaraş, Hatay, Adana, Osmaniye, Malatya, Diyarbakır, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa ve Kilis’te de hissedilen depremin etkileri sürerken sarsıntı hissedenler anlık olarak AFAD, Kandilli son deprem bilgileri araştırılıyor. Aşağıda bulunan linkler aracılığıyla AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler listesi verilerine erişebilirsiniz.

SON DAKİKA DEPREM BİLGİLERİ

Son dakika haberine göre; Kahramanmaraş’ta gece saat 03.39’da 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 

AFAD SON DEPREMLER LİSTESİ 24 MART 2023


AFAD son depremler sayfası için tıklayın!

KANDİLLİ SON DEPREMLER LİSTESİ 24 MART 2023


Kandilli Rasathanesi son depremler sayfası için tıklayın!

ARTÇI DEPREM NEDİR?

Ana depremden sonra meydana gelen sarsıntılara artçı sarsıntı denmektedir. Artçı sarsıntılar ana depremin hissedildiği merkezde gerçekleşir ancak şiddet olarak ondan daha küçüktür. Eğer artçı sarsıntı ana depremden daha şiddetli gerçekleşirse bilinmelidir ki artçıdan önce meydana gelen deprem ana deprem değil öncü sarsıntıdır ve artçı sarsıntı adı verilen sarsıntı aslında ana depremdir.

Türkiye Fay Hattı Haritası 2023! MTA diri fay hatları hangi illerden geçiyor? AFAD Türkiye Deprem Tehlike Haritası sorgulama!

PaYLaŞşşş