‘Deniz canavarı’ şoku! Neredeyse kamyon kadar…

Kamyon büyüklüğünde, uzun beyaz kılları olan gizemli bir deniz canavarı kıyıya vurdu ve onu tanımlamaya çalışan sahil sakinlerini şaşkına çevirdi. Oregon’da ikamet eden Adoni Tegner, Çarşamba günü Güney Carolina’daki Florence yakınlarındaki bir plajda arazi aracını sürerken kalamar benzeri büyük yaratığa rastladı.

Adoni Tegner, yaratığı gördüğünde onun ne olduğunu anlayamadı. Daha önce gördüğü hiçbir şeye benzemiyordu. Uzun beyaz kıllarla kaplı ve bir kamyon büyüklüğündeydi ve “çürümekte olan bir memelinin” kötü kokusuna sahipti.

KOIN News’a yaptığı açıklamada “Gördüğüm hiçbir şeye benzemiyordu” dedi ve ekledi:

Alıntı Metni

Tegner, yaratığa göstermek için kız arkadaşı Merica Lynn’i getirmek için hızla koştu, ancak ne olduğu hakkında da hiçbir fikri yoktu.

KOIN’e yaptığı açıklamada, “Daha önce balinaların karaya vurduğunu ve birkaç hafta kıyıda mahsur kaldıklarını gördük. Ancak hiçbirinin bunun gibi tüyleri yoktu” dedi.

Lynn, yaratığın dokusunu hissettikten sonra bunun bir şeyin vücudu olduğunu anladığını söyledi. Bu dokuyu “yağ gibi” olarak tanımladı ve “sert ama yumuşacık” olduğunu söyledi.

Lynn’in erkek arkadaşı Adoni, canavarın her dalga çarptığında hareket ettiğini gördüğü büyük beyaz saç benzeri beyaz bıyıklarının ona bağlı olduğunu anlamış ve şaşırmıştı.

Tegner, “Eğer parçalanmış olsaydı, kas yapısının nasıl bozulduğu ve neredeyse üzerinde bir çeşit dokunaç varmış gibi görünmesi gerçekten garipti” dedi ve ekledi:

Alıntı Metni

Tegner, yaratığın ayrıca saç ve et gibi görünen dokusunun altında görebildiği “kaburgaları” olduğunu söyledi.

Oregon Eyalet Üniversitesi Hatfield Deniz Bilimleri Merkezi’nden program yöneticisi Jim Rice, deniz canavarının balina leşine benzediğini söyledi:

Alıntı Metni

Yaratığı tanımlamaya çalışan Lynn, Facebook’a bir video yükledi ve bunun ne olduğunu bilen var mı diye sordu. Yorum yapan birçok kişi, bu şeyin daha önce karaya vurmuş ve kürkle kaplı görünen büyük bir çürüyen deniz hayvanı olduğunu iddia etti.

Benzer bir yaratık, 2018’de Filipinler’in Oriental Mindoro eyaletinde bir sahile vurmuştu. O sırada, balıkçılık kolluk kuvvetlerinden bir yetkili, The Sun’a konuşarak leşin muhtemelen bir balinaya ait olduğunu söyledi.

Balıkçılık Yasası Görevlisi Vox Krusada, o sırada, doku örneklerinin DNA analizi için bir laboratuvara gönderildiğini ekleyerek, “Şimdilik bir balina olduğunu söyleyebiliriz, ancak kesin tür hala bilinmiyor” demiş ve eklemişti:

Alıntı Metni
PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir