Civan Canova’nın ölümünün ardından ünlülerden duygulandıran mesajlar…

Daha önce ‘Çiçek Taksi’, ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’, ‘Paramparça’, ‘Karadayı’ ‘Atiye’, ‘Üç Kuruş’ gibi dizilerde rol alan Civan Canova, geçtiğimiz haftalarda sosyal medya hesabından hastane odasında bir video paylaşmıştı. “Her şey 2014 yılında Gümüşlük sahilinde dolaşırken başladı” diyen Canova, birkaç ay önce hastaneye başvurduğunu ve çekilen MR sonucunda akciğerinde kitle tespit edildiğini söylemişti.

“AİLEM YANIMDA”

Civan Canova, 15 gün hastanede kaldığını ve birkaç gün sonra taburcu olacağını duyurmuştu. 67 yaşındaki usta oyuncunun sevenlerini üzen video mesajı ise şöyleydi:

Alıntı Metni

“CİVAN’IMI KAYBETTİK”

AncakCanova’dan dün akşam üzen haber geldi. Canova’nın vefatını yakın arkadaşı Esra Dermancıoğlu duyurdu. Dermancıoğlu, paylaşımında; “Dostum, bu hayatta içime en dokunan sıcacık Civan’ımı kaybettik. Civan, huzur içinde dolaş bebeğim. Belki yine bir yerde, bir zaman karşı karşıya geliriz… Çok yeni bir haber. Sevdiklerine, sevenlerine buradan duyurmak istedim” ifadelerini kullandı. Usta ismin aramızdan ayrıldığını duyan ünlü isimler, üzüntülerini takipçileriyle paylaştı.

Civan Canova paylaştı: Ben 17 yaşındayken

“PAMUK GİBİ ADAMDIN”

‘Üç Kuruş’ dizisinde Canova’nın oğlunu oynayan Uraz Kaygılaroğlu, sette çekilen fotoğrafını paylaştı. Kaygılaroğlu, usta isme; “Ah be babacığım… İyileşeceksin sanmıştım. Seni ziyaret için grup kurmuş, aramızda ikiye bölünüp, tartışmıştık. Bir taraf, ‘Gidelim, 2-3 dakika da olsa görelim’ diyordu. Diğer ekip ise Covid korkusu, mikrop taşırız korkusu ile, ‘Bekleyelim’ diyordu. Ben ikinci gruptaydım… Çok üzgünüm, çok. Pamuk gibi bir adamdın. Pamuk gibi yumuşacık uyu… Oğlunun kıymetlisi…” diye veda etti.

Kumru Tibet Aydın: Canım abimi az önce kaybettik. Güle güle kıymetlim…

Nursel Köse: Canım Civan’ım, bizi terk ettin. Korkunç bir kayıp, içim yanıyor…

Zafer Algöz: Sevgili dostum, oyuncu, yazar, ressam Civan Canova’yı da kaybettik. En son ‘3 kuruş’ dizisinde çalışmıştık. Başımız sağ olsun. Mekanın cennet olsun yetenekli arkadaşım. Osman Wober, Semih Sergen’in acıları geçmeden içimiz yandı yine…

Işıl Yücesoy: Canım Civan Canova, konuşacak hiçbir söz kalmadı artık. Ne kadar üzgünüm. Başımız sağ olsun…

Civan Canova’dan duygulandıran Kartal Tibet açıklaması!

Sumru Yavrucuk: Civan’ım dostluğumuz, filmlerimiz, dizilerimiz, oyunlarımız, ruhlarımız birbirine karışarak ne çok güldük…Ağladık… Her geçen gün seni keşfederek yaşamak çok güzeldi. Hep benimlesin.

Emre Karayel: Çok üzüldüm. Gene çok erken bir kayıp. Allah gani gani rahmet eylesin. Sevenleri ve yakınlarına sabırlar dilerim.

Ayşenil Şamlıoğlu: Canım, ah Civan. Ahh… Çok üzgünüm canım, çok üzgünüm…Paylaştıklarımızla hep benimle olacaksın…

Aslıhan Malbora: Babacım…Sen tanıdığım en şahane insanlardan biriydin. Çok üzgünüm çok…

Güvenç Dağüstün: Şu dünyaya gelmiş en güzel insanlardan biri daha gitti. Çok özleneceksin Civan!

‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ adlı dizide CivanCanova ile kamera karşısına geçen Engin Akyürek ise acı haberin ardından usta oyuncunun fotoğrafını “Güzel adam” notuyla paylaştı.

PaYLaŞşşş