CHP’li Savaş: Kılıçdaroğlu olmayacaksa aday olurum

28 Kasım’da 6’lı masa 9. kez bir araya gelecek. Toplantı öncesi 6’lı masanın anayasa değişikliği taslağı liderlerin açıklamasında olacak. Adaylık tartışmasına ise CHP’li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş da katıldı.

“KILIÇDAROĞLU OLMAYACAKSA ADAY OLURUM”

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmalarının ardından bu kez de CHP’li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’dan dikkat çeken adaylık çıkışı geldi. Savaş, “Sayın Genel Başkanımız olmayacaksa tabii diğer arkadaşlar gibi ben de yarışta olmak isterim.” ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ’DEN KILIÇDAROĞLU AÇIKLAMASI

Bir diğer dikkat çeken mesaj ise İYİ Parti’nin ekonomi kurmayı Bilge Yılmaz’dan geldi. Yılmaz, “Kemal Bey’in aday olmaya istekli olduğunu seziyorum. Şahsi görüşüm aday olmak haklı. Bunun bir yolu yordamı var. Seçilebilirse iyi bir cumhurbaşkanı olacağını düşünüyorum. Ama seçilebilir mi meselesi farklı.” dedi.

GÖZLERİN ÇEVRİLDİĞİ TOPLANTI

6’lı masada tartışması sürerken gözler 28 Kasım’daki toplantıya çevrildi. 6’lı masa 28 Kasım’da ilk olarak anayasa değişikliği teklifini kamuoyuyla paylaşılacak. O taslağa göre mevcut anayasadaki 100 civarındaki madde değiştirilecek.

SARIGÜL’DEN CHP SİNYALİ

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül teklif gelirse 6’lı masaya katılmaya sıcak baktıklarını söyledi. Sarıgül, seçim ittifakı ve CHP’den milletvekili adaylığıyla iddiasıyla ilgili, “Dostlarımızın böyle bir arzusu var, konuşuluyor.” dedi.

İmamoğlu’na İstanbul freni
Aslı Baykal’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘hamburger’ göndermesi
Erdoğan’dan ‘6’lı masa’ çağrısı: İYİ Parti terk etmeli
PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir