CHP’de kurultay süreci devam ediyor

Bir yanda değişimciler bir yanda genel merkezciler. CHP’de kurultaya sayılı günler kala imza yarışı sürüyor.

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, 196 seçilmiş İstanbul delegesinin 185’inin imzasını Özgür Özel’e teslim etti ve “Yanındayız” dedi.

CHPde kurultay süreci devam ediyor

Çelik, “İstanbul’da 196 seçilmiş kurultay delegesinin 185’i genel başkan adayımız Özgür Özel’e imza vermiştir. Biz sokakta, sahada, okulda işte bir değişim talebi olduğunu İstanbul’da görüyoruz. Bu irade sadece 185 delegesinin iradesi değildir, bu irade İstanbul halkının iradesidir” ifadelerini kullandı.

Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, “CHP TBMM grubunun 130 milletvekilinden 95’i olarak 38. Olağan Kurultayımızda Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme yönünde imzalarımızı verdik. Birbirimizle kavga edecek zamanımız yok” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için imza veren milletvekilleri Meclis’te kameraların karşısına geçti. Açıklamaya Engin Altay, Erdoğan Toprak ve Oğuz Kaan Salıcı’nın da aralarında olduğu genel merkezci bazı milletvekilleri mazeret bildirerek katılmadı. Açıklamada parti içi muhalefete yönelik eleştiriler sıralandı.

CHPde kurultay süreci devam ediyor

Genel merkezciler 800 oy ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden genel başkan seçileceği görüşünde. Değişimcilere göre ise kurultayda değişim kaçınılmaz. Şimdi gözler hafta sonunda yapılacak kurultaya çevrildi.

PaYLaŞşşş