CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce görüştü: Millet İttifakı büyüyecek mi?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile saat 17.00’de bir araya geldi Hem İnce hem de Kılıçdaroğlu görüşmelerinin ardından önemli açıklamalarda bulundu. bu neredeyse bir saat sürdü. Cumhur İttifakı büyüyecek mi? Detaylar burada…

Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Vatan Partisi lideri Muharrem İnce, bir saatlik görüşmelerinin ardından basın toplantısı düzenledi.

Kılıçdaroğlu konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Doğal olarak başta deprem bölgesi olmak üzere birçok sorunu ele aldık. Sorunlarla ilgili çözüm önerilerini de dile getirdik. Halil İbrahim tablosunu genişletmeye çalışıyoruz. Sayın İnce ile birlikte sorunları incelemek ve çözüm üretmek bizim görevimizdir.”

İnce, şu açıklamayı yaptı: “Siyasette ittifaklar olmalı ama çıkarlara değil ilkelere dayalı olmalı. İlkelerimiz bellidir. Atatürk’ün sorgulanmasına izin vermeyiz. Teröre uzağız. Bundan asla taviz vermeyeceğiz.” duruş.Biz bu ülkeyi ilkeler etrafında canlandırabiliriz.Erdoğan gitmeli.Yorgun ve kibirli.Akla,bilime,hukuka inanmaz.Bu ülkeyi beş dakika bile yönetmesin.Başkanımıza emeği için teşekkür ediyoruz. “

İnce adaylıktan çekilecek mi? Ortak basın toplantısının ardından İnce’nin Kılıçdaroğlu ile tokalaşırken yaptığı “Hoş geldiniz, hoşçakalın” açıklaması dikkat çekti. Adaylıktan çekilip çekilmeyeceği sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Hayır, öyle demedim. Köroğlu gibi savaşıyoruz, dönüp yine savaşıyoruz. Bütün PKK’lılar, firari FETÖ’cüler üstümüze ateş ediyorlar. Köroğlu gibi mücadeleye devam edeceğiz.”

PaYLaŞşşş